Kilo Almak İsteyenler Buraya: İştah Açan 7 Besin

Kilo vermek için diyet listeleri, yapılması gereken sporlar, kullanılması gereken takviyeler derken kilo almak isteyen insanların varlığını unuturuz çoğu zaman. Evet, birçok insana göre çok ütopik bir durum gibi görünen kilo alamama, güzel bir durum gibi görünse de aslında tıpkı fazla kilo sahibi olmak kadar kötü bir sağlık sorunudur.

Önce sağlığı korumak kaydı ile ideal bir kilo seviyesine ulaşmanıza yardımcı olacak, iştah açan 7 besini sizin için derledik. Bu besinleri bir de sindirimin yavaşladığı gece saatlerinde tüketirseniz kısa zamanda etkisini görebilirsiniz bizden söylemesi.

  • Kırmızı Biber

Kırmızı biber, metabolizmanızın daha hızlı çalışmasını sağlayarak kolay acıkmanızı ve daha çok yemek yemenizi sağlar. Kırmızı biber ile hem yemeğinizi lezzetlendirebilir hem de iştahınızı açabilirsiniz.

kırmızı_biber

  • Patates

Kilo almak isteyenler için en lezzetli yol, patatesten geçiyor. Bolca potasyum, nişasta ve magnezyum içeren patatesi özellikle kızartma yöntemi ile pişirip bol yağlı bir şekilde tükettiğinizde kısa sürede kilo alabilmeniz mümkündür.

patates-tatli-patates

  • Mısır

Mısır; içerdiği bol miktarda potasyum, karbonhidrat ve glisemik etkisi sayesinde yemek yeseniz dahi kısa süre içerisinde acıkmanızı sağlar. Mısırı közleyerek, haşlayarak ya da salata içerisine doğrayarak keyifle tüketebilir, kilo almanızı sağlayabilirsiniz.

haslanmis-misir

  • Tuz

Tuzlu besinler çok fazla tüketildiğinde iştahın açılmasını ve tatlı yeme isteğinin uyanmasını sağlar. Böylece hem tuzlu hem de tatlı beslenerek kısa sürede kilo alabilirsiniz.

tuz-kullanimi

  • Havuç

Bugs Bunny’nin sağlığını borçlu olduğu havuç neden sizin de yararınıza olmasın değil mi? Glisemik indeksi ve kalorisi oldukça yüksek olan havucu kilo alabilmek için aperatif olarak sade bir şekilde yiyebilir, salata ya da yemeğin içerisine karıştırarak yiyebilir böylece kilo almanıza kolay ve lezzetli bir katkıda bulunabilirsiniz.

havuc-yagi

  • Nohut

A, C, K, B6, B12 ve E gibi birçok vitamini içeren nohut sağlıklı bir şekilde kilo almak isteyenler için ideal bir seçimdir. İştah açma özelliği ve bol lezzeti sayesinde daha çok yeme isteği uyandırarak kilo almanıza yardımcı olur.

iskembeli-nohut-tarifi

  • Greyfurt

Bolca lif ve vitamin içeren greyfurtu sade olarak yiyebilir ya da suyunu içerek tüketebilirsiniz. Özellikle kahvaltıda greyfurt tüketerek iştahınızın açılmasını sağlar gün boyu daha çok yeme isteğinizi uyandırabilirsiniz.