Kilo Vermek İçin Limon Suyundan Daha Fazla Etki Eden 3 İçecek!

Anahtar kelime: Kilo vermek.

Yaz mevsiminin de vermiş olduğu yetkiye dayanarak, salata ve zeytinyağlılar ile mutlu bir beraberliğe adım attıysanız; dahası kilo kaybınız sağlıkla devam ediyorsa, size #iyigelecek püf noktalarımız var.

Her sabah limon suyu içenlerden misiniz ve hatta artık gına gelenlerden? Daha önce Uzman Diyetisyen Çağatay Demir‘den limon suyu hakkında şu bilgileri almıştık. Bu sefer, yan içeceklere geçtik 🙂

Limon suyundan sıkılanlar, bakın aşağıdak hangi alternatifler var.

1- Kahve!

Araştırmalara göre spordan önce kahve içmek, daha fazla kalori yakımına neden oluyor. Özellikle günde bir adet içilen şekersiz kahve, diyet listelerinin de göz bebeği. Kahvenin tok tutma özelliği olduğunu da serpelim cümlelerimize. Unutmadan, enerji vermesi de cabası. Bknz: kahve içmeden güne uyanamayanlar…

kahve çekirdeği

2- Soğuk Su!

Soğuk dediğimiz bayağı bayağı buzlu su yani. The Pinterest Diet‘ın yazarı Mitzi Dulan‘a göre buzlu su içerek günde ortalama 100 kalori daha fazla yakabilirsiniz. Çünkü su, vücudumuzun daha fazla enerji tüketmesini sağlıyor.

su içmenin faydaları

3- Yeşil Çay!

Ne diller döküldü şu yeşil çay uğruna. Hatta bir ara rakibi bile çıktı; matcha çayı. Bilinen şu ki yağ yakımı denince ilk akla gelen çaylardan biri yeşil çay. Ancak önemli bir de dezavantajı var. Tansiyonu düşürüyor! Özellikle tansiyon sorununuz varsa, doktora danışmadan içmeyin deriz.

yesil-cay

Yani diyeceğimiz o ki limon suyundan gına geldiyse, bunlara bir geçiş yapabilirsiniz. Artık öyle böyle bünyeyi kandıra kandıra kotaracağız şu fazla kilo meselesini.

Ha gayret! 😉