Kilo Vermek İsteyenlere Dukan Birası Hakkında 8 Bilgi

Zayıflayıp hayalinizdeki vücuda kavuşabilmek için siz de çeşit çeşit diyet listeleri araştırıyor, yağ yakımında etkili çaylar, detoks karışımları arıyorsanız Dukan Birası da ilginizi çekecek demektir. Kilo verme sürecinde uyguladığınız diyete iyi bir takviye olarak kullanabileceğiniz  Dukan Birası nedir, ne İşe yarar, faydaları nelerdir gibi sorulara cevap bulabilmek ve Dukan Birası’nı daha yakından tanımak için yazımızın detaylarına buyurun…

 

1- Dukan Birası Nedir?

İsmi tanıdık olmasa da malzemelerini aslında hepimiz tanıyoruz. Yeşil çay, maden suyu ve limon ile hazırlanan bir içecek olan Dukan Birası, Beslenme Uzmanı Pierre Dukan tarafından ortaya çıkarılan bir içecektir. Sanılanın aksine ismini içeriğindeki alkolden değil biraya benzeyen görünümünden almaktadır.

2- Dukan Birası Ne İşe Yarar?

Dukan Birası; yağ yakımı, ödem atma gibi konularda vücuda yardımcı olarak diyet sürecinin çok daha kolay bir şekilde ilerlemesini ve amaca ulaşmayı sağlar.

3- Dukan Birası Nasıl Hazırlanır?

Dukan Birası tarifi oldukça kolaydır. İhtiyacınız olan malzemeler; 750 ml su, 2 tatlı kaşığı saf yeşil çay, yarım limon suyu, 1 şişe doğal maden suyudur. Peki Dukan Birası nasıl yapılır? Öncelikle suyu kaynatıp yeşil çayı demleyin. Çay soğuduktan sonra maden suyunu ve limonu ekleyip bir gece buzdolabında bekletin. Gün içerisinde dilediğiniz zaman bitirene kadar içebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken önemli nokta, hazırladığınız karışımı bir gün içerisinde bitirip her gün yenisini tekrar hazırlamaktır.

4- Dukan Birasında Kullanılan Yeşil Çayın Çeşidi Önemli midir?

Dukan Birası her ne kadar poşet yeşil çaylarla da yapılabiliyor olsa da daha iyi bir etki için yeşil çayı güvendiğiniz bir aktardan, has haliyle alıp kullanmak en sağlıklısı olacaktır.

5- Dukan Birası Tek Başına Etkili Midir?

Zayıflayıp ideal ölçülerde, sağlıklı bir vücuda sahip olmak istiyorsanız bu isteğinize giden sihirli bir yolun olmadığını bilmelisiniz. Yani hiçbir diyet programına uymadan, yediklerinizde bir değişikli göstermeden tek başına Dukan Birası içerek mükemmel sonuçlara ulaşmayı beklemek biraz haksızlık olacaktır. Ancak size uygun bir diyet programı uygulamanın yanı sıra düzenli olarak Dukan Birası tüketerek metabolizmanızda olumlu değişikliklere ulaşmak ve zayıflama sürecini kolaylaştırmak mümkündür.

6- Ara Vermek Gerekir mi?

Dukan Birası düzenli olarak tüketilmesi gereken bir takviyedir, ancak belirli aralıklara uymak gerekmektedir. Dukan Birası’nı 15 gün düzenli olarak tüketip 5 gün ara vermeniz gerekir. Tekrar başladığınızda ise 15 gün devam edip 15 gün ara vermeniz ve tekrar 2×15 gün olacak şekilde bir program belirlemeniz gerekir. Bu sayede vücudun Dukan Birası’na karşı bağışıklık kazanması önlenir ve Dukan Birası’nın etkilerini kaybetmesi önlenerek daha net sonuçlara ulaşmanız kolaylaşır.

7- Dukan Birasının Faydaları Nelerdir?

Dukan Birası, karaciğerin temizlenmesini ve görevlerini yerine daha iyi getirmesini sağlar. Vücudun ödem atmasına yardım ederek şişkinliklere veda etmenizi katkıda bulunur. Bağırsak hareketlerini hızlandırarak metabolizmanın hızlı çalışmasına yardım eder. Suyun yerini tutamasa da günlük almanız gereken sıvı miktarına olumlu bir katkı sağlar.

8- Zararı Var mıdır?

Dukan Birası, içeriğinde doğal olmayan bir malzeme bulundurmadığından herhangi bir sağlık sorunu yaşamayan insanlar için zararlı bir etki göstermez. Ancak tansiyon, kalp hastalığı gibi kronik rahatsızlıklarınız varsa soda ve limonun etkilerinden dolayı ani dengesizlikler olmaması için Dukan Birası tüketme konusunda doktorunuza danışmakta fayda olacaktır.