Kırılan Saksınızı Mini Bir Bahçeye Çevirmeye Ne Dersiniz?

Evet, cümlemizdeki iddiamızın arkasındayız. Bugüne kadar kırılan vazo atılmaya mahkumdu ama bu önerilerden sonra artık bu mahkumiyet mini bir bahçeye dönüşüyor. İhtiyacınız olan birkaç malzeme, toprak ve bitki. He bir de kırık vazo tabi 🙂 Yazın gelmesiyle birlikte bahçeler de en popüler mekanlar haline gelmeye başladı. Bahçe süslemelerinde farklı olma çabası da cabası.

Bugün sizin için farklı bir yol izledik ve kırık vazolara yöneldik. Hayal gücünüz de yanınızdaysa, gelin şu kırık vazo meselesine renkli bir çözüm getirelim.

1- Şatolu Saksı!

Kendi şatonuzu inşa etmenin vaktidir bizce. Bahçe mobilyaları ile süsleyebilirsiniz.

şatolu_vazo

2- Taşlı Saksı!

Taşlardan zemin yapabilir, çiçeklerle renklendirebilirsiniz. Hatta işi abartıp taşlı bir Bodrum evi bile yapabilirsiniz!

taşlı_vazo

3- Melekli Saksı!

Melek figürünü sever misiniz? Toprak-çiçek-melek üçlüsü birbirine çok yakışabilir bizce.

melekli_vazo

4- Kelebekli Saksı!

Yazın temsilcisi, baharın müjdecisi; kelebek! Kelebekleri dilediğiniz renk ve ebatlarda saksınıza yerleştirebilirsiniz. Yeşil ile birleşince tam bir ‘doğa tablosu’ gibi duracaktır.

kelebekli_vazo

5- Sarmaşıklı Saksı!

Sarmaşık sever misiniz? Eğer cevabınız evetse bu saksıyı da beğenebilirsiniz.

sarmaşıklı_vazo

6- Merdivenli Saksı!

Kırılan saksı kadar parçaları da dekor malzememiz. Mesela şu kırık parçalardan merdiven yapabilirsiniz. Çok da güzel olur!

kırık_saksı

7- Ağaç Saksı!

Peki ağaç bir eve ne dersiniz? Minyatür tabi 🙂 Eğer saksınız biçimsiz kırılmışsa, bir kütük işinizi görebilir. Fotoğraftaki gibi bir süsleme yapabilirsiniz.

ağaç_saksı

Kalpler yerine vazolar kırılsın diyerek geleneksel bir final yapalım yazımıza. Bahçe bakımı ile ilgili pek çok sorunun, en mükemmel cevapları ile sizi şu linkte beklediğini hatırlatır, güzel bir güne uğurlarız sizi.

Mutlu bir gün olsun! 😉