Kış Mevsiminde Cilt Bakımınız İçin 4 Öneri

Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte cildinizde de birtakım olumsuz değişiklikler gözlemliyor olabilirsiniz. Bunun temel nedeni kışın hakim olan soğuk ve kuru havanın kan dolaşımınızı azaltarak, ter ve yağ bezlerinizin daha az çalışmasına sebep olmasıdır. Neyse ki bu negatif durumun önüne geçmek için uygulayabileceğiniz yöntemler var.

cilt-bakimi

1)     Banyo yaparken aşırı sıcak su kullanımından mümkün mertebe kaçının çünkü aşırı sıcak su cildinizin koruyucu yağ tabakasına zarar vererek cildinizin kurumasına sebep olur. Cilt sağlığınız için soğuğa yakın sıcak su ile cildinizi temizlemeniz daha iyi olacaktır.

2)      Kuru bir cildin önüne geçmek için banyo sırasında nemlendirici kullanın. Böylece kremin etkisini arttırarak daha sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz.

3)     Kış aylarında kokulu ve alkol içeren sabunlardan uzak durun. Bu tarz ürünler cildinizi tahriş eder. Bunların yerine yağlı sabunları veya cilt tipinize uygun yüz yıkama jellerini tercih edebilirsiniz.

4)     Kış mevsimi her zaman cildiniz için kötü bir mevsim değil elbette ki. Peeling için en uygun mevsimlerden biri. Kış aylarında sivilce izleri ve ince kırışıklıklar için cildinize peeling yapabilirsiniz.