Her Köpek Sahibinin Bilmesi Gereken 9 Hayat Kurtaran Bilgi!

Güne bir pati darbesi ile uyananlar, sabahın köründe ıslak bir burun ile güne ‘merhaba’ diyenler, en olmadık zamanda ‘halıya dikilen kahverengi kuleler’ ile güne şaşırarak başlayanlar bu yazdıklarımızdan kesin nemalanacaksınız! Sizin için her köpek sahibinin bilmesi gereken hayat kurtaran bilgileri derledik.

1- Köpek yatağının üzerine eski yastıklardan birini geçirin böylelikle yıkaması daha kolay olacaktır.

yastık

2- Eğer köpeğiniz çok hızlı yemek yiyorsa, mama kasesinin içine minik bir top koyun. Bir yandan topu ittirmeye çalışacağından, haliyle yemeği de daha yavaş yiyecektir.

köpek_kurabiyesi

3- Klasik müziğin sadece insanları değil köpekleri de yatıştırdığını biliyor muydunuz? Köpeğinizin çok coşkulu olduğu zamanlarda onu dinlendirmek için klasik müzik dinletebilirsiniz.

klasik_müzik

4- Köpeklerin konuşamaması, sizi anlamaması anlamına gelmiyor. Köpeğinizle yavaş bir tonda, tane tane konuşur ve vücut diline göre hareket ederseniz sizi tam anlamasa da hissedecektir. Ona sıcakkanlı yaklaşın, aynı etkiyi göreceksinizdir.

köpek_dili

5- Köpeğiniz yaşlıysa ve çiğneme güçlüğü yaşıyorsa kuru mamasının üstüne sıcak su dökün ve 20 dakika kadar bekletin. Daha kolay çiğneyecektir.

köpek_maması

6- Sadece sizin için değil köpeğiniz için de yoğurt faydalı. Eğer sindirim sistemi ile ilgili sorun yaşıyorsa, şekersiz bir yoğurdu buzdolabına koyun ve soğutun. Ardından köpeğinize yedirin, sindirim sistemi düzelecektir.

yoğurt

7- Köpeğinizin nefesi kötü kokuyorsa, mamasının içine maydanoz koyun ve karıştırın. Kötü koku gidecektir.

ödeme karşı maydanoz

8- Halıdaki tüylerden kurtulmanın basit ama etkili bir yolu var; cam sileceği! Silecek yardımıyla tüylerden arınabilir ve elektrik süpürgenizin tıkanmasını önleyebilirsiniz.

cam_sileceği

9- Köpekli seyahatlerin kurtarıcısı ile tanışın; köpek hamağı. Piyasada bulabileceğiniz ama aynı zamanda çarşafla sizin de yapabileceğiniz bir hamak, arabanıza yapışan tüy sorununu çözecektir.

köpek_hamağı

Basit çözümler hayat kurtarabilir! MigrosTV‘nin “Neler Oluyor?” kategorisini takip etmeye devam edin!