Koyu Renkli Kol Altı Lekelerini Gidermenin 5 Doğal Reçetesi!

Özellikle yaz aylarında özgürlüğünü ilan eden kollarımız ve kol altlarımız pek bir popüler! Kullandığımız deodorant ya da tüy alma yöntemlerinden kaynaklanan bazı koyu lekeler, sizi rahatsız ediyorsa bu yazdıklarımız çok işinize yarayacak. Size basit bir reçete veriyoruz ve sonra koyu halkalara koca bir elveda çekiyoruz.

1- Karbonat ve suyu karıştırın. Macun kıvamına geldikten sonra kol altlarınıza sürün ve birkaç dakika masaj yaparak peeling uygulayın. Sonra yıkayın. Kuruladıktan sonra gül suyu ile kol altınızı silin ve bu kürü haftada 3 kez yapın. Zamanla rengi açılacaktır.

karbonat

2- Banyoya girmeden önce Hindistan cevizi yağı ile kol altlarınızı ovun. Sonra sabun ve ılık su ile hafifçe yıkayın. Düzenli kullanımda lekeler açılacaktır.

hindistancevizi

3- Limon kabuklarını ince ince kesin ve kol altlarınıza banyodan önce sürün. Sonra duşunuzu alın. Buradaki kilit nokta, kol altlarınızın limondan dolayı kurumasını önlemek için mutlaka nemlendirici sürmek.

limon

4- Elma sirkesi de bu koyu halkalara iyi gelebilir. Kol altınıza uygulayıp birkaç dakika beklettikten sonra yıkayın. Sonrasında nemlendirmeyi unutmayın.

elma sirkesi

5- Beklemezdik ama patates de kol altı lekelerini açıyormuş. Patates kabuklarını kolunuzun altına sürüp kurumaya bırakın. Sonra sabun ile yıkayın. Düzenli kullanım şart tabi.

patates

Her ne kadar doğal malzemeler ile yapılıyor olsa da olası bir alerjik reaksiyon için doktorunuza danışmadan tüm bunları uygulamamanızı öneririz.