Lens Kullananlara 6 Kolaylık Önerisi

Günümüzde lens kullanımı gerek kozmetik gerekse gözlük kullanmadan göz kusurlarının iyileştirilmesi için oldukça yaygındır. Lens kullanımı birçok yönden kolaylık sağlasa da kullanım açısından çeşitli zorlukları da beraberinde getirebilir. Eğer siz de lens kullanmaya yeni başladıysanız ya da lens kullanımına bir türlü alışamadıysanız şimdi sıralayacağımız önerilere bir göz atın deriz. İşte lens kullanımını kolaylaştıracak 6 öneri…

  1. 1.Hijyeni Koruyun

Lens kullanımında en önemli adım, elbette ki gereken hijyeni korumaktır. Ciddi bir dikkat gerektiren lens temizliğine gereken önemi vererek mikrop kapmalarına karşı iyi bir önlem alabilir, kendinize kolaylık armağan edersiniz.

  1. 2.Soğukkanlı Olun

Lens kullanımını birçok insan gibi siz de gözünüzde büyütüyorsanız bunun size en büyük zararı getireceğini unutmayın. Lens kullanımında size yardımcı olacak, büyük kolaylık sağlayacak en önemli özellik soğukkanlı bir yapıya sahip olmanızdır. Bu sayede lens takma ve çıkarma aşamalarını çok daha kolay ve kusursuz bir şekilde tamamladığınızı göreceksiniz.

  1. 3.Adımlara Dikkat Edin

Lens kullanmaya karar verdiyseniz takıp çıkarma konusunda doğru bilgiler edinmeye özen gösterin. Lens takılışını ve çıkarılışını bir uzmandan adım adım öğrenin ve uygulamaya öyle koyulun.

  1. 4.Küçük Bir Ayna Edinin

Lens takma ve çıkarma sırasında size en iyi yardımcının küçük bir ayna olacağını unutmayın. Özellikle büyüteçli bir ayna ile gözünüzü çok daha net olarak görebilir, lensinizi kolay bir şekilde takabilirsiniz.

  1. 5.Parmak Ucunuzu Kullanın

Lens takma aşamasında yavaş ve dikkatli bir şekilde davrandığınızda işlerinizi kolaylaştırırsınız; fakat kolaylık için hangi parmağınızı kullanacağınız gibi detayları daha önceden ayarlamalısınız ki lens kirlenmeye maruz kalmadan gözbebeğiniz ile buluşabilsin. Peki nasıl?
Lens takma işlemine başlamadan önce ellerinizi yıkayın, daha sonra solüsyon içerisindeki lensi çukur tarafını alta gelecek şekilde örneğin işaret parmağınızın ucuna yerleştirin. Son olarak lensi takın ve gözlerinizi kırpıştırın. Doğru adımlar sayesinde dakikalar değil saniyeler içerisinde lensi takın.

  1. 6.Beyaz Kısma Doğru Çekin

Lens çıkarmak da en az takmak kadar özen bekleyen, dikkat isteyen bir aşamadır ancak bu aşamayı kolaylaştırmak da elinizdedir. Lens çıkarma aşamasını kolaylaştıracak en iyi yöntemlerden biri, lensi gözün beyaz kısmına doğru çekip işaret ve baş parmağınızın yardımıyla lensi kaldırmaktır. Bunu yaparken de soğukkanlı olmayı ve yavaş hareketler etmeyi unutmayın, aksi takdirde gözünüzün yüzeyini çizebilir ya da lensinize zarar verebilirsiniz.