Merkür Retrosu Gece Uyutmuyorsa Bu Spreyi Bi’Deneyin!

Merkür retrosu yine bizi bizden alıyor. Asabiyete yer arayan sinirlerimizi mi demeli, durup durup hiç takılmayacağımız şeylere meyil etmemizi mi demeli, eski aşkları yad edelim derken elimize yüzümüze bulaştırmamızı mı demeli bilemedik. Bildiğimiz o ki, bu Merkür ne zaman harekete geçse bizde bir haller oluyor.

Hadi gün içindeki sıkıntımızı bir şekilde atlatırız, oyalanacak bir şeyler buluruz da bu gece uykusuzlukları ne olacak? Buna bir çözüm bulmalıydık, şu yazımızda birkaç öneri vermiştik gerçi ama hani olur ya onlar da işe yaramazsa bir de bunu deneyin diye kendimizi bu yazıyı yazarken bulduk.

Spreyimiz öyle havalara sıkılan cinsten değil, bu sefer ayağa çalıştık! 🙂 Evet, az sonra tarifini verdiğimiz ev yapımı ‘uyutucu’ spreyi ayaklarınıza sıkarsanız, uykuya geçiş süreciniz daha hızlı olabilir. Gelin nedenleri ile anlatalım.

1- Magnezyum Yağı

Önemi bir özelliği var bu yağın. Ayaktaki karıncalanmaları yok ediyor. Huzursuz bacak sendromunu kökten çözmese de karıncalanma hissini azalttığından sizi uykuya daha güzel uğurlayabiliyor.

susam-yagi

2- Lavanta Yağı

Lavantanın rahatlatıcı etkisini şu yazımızda anlatmıştık. Şimdi bu yağ ile uykusuzluk konusunu tamamen kapatmayı hedefliyoruz 🙂

lavanta3

3- Papatya Yağı

E kaçınılmaz son 🙂 Papatya çayı bu kadar rahatlatırken, papatya yağından da faydalanmadan olamazdı.

papatya

Miktarları da var tabi bu yağların, onlar da şöyle;

4 damla magnezyum yağı
10’ar damla lavanta ve papatya yağı

Tüm malzemeleri sprey şişesine koyun ve hafifçe çalkalayın. Karışımı ayak tabanlarınıza ve üst kısımlarına sıkın. Hafifçe ovalayın. Sonrasın ayak tabanlarınızın alt kısmına bir yastık yerleştirip ayaklarınızı uzatın. Müthiş bir rahatlama sağlayacaktır. Olası alerjik reaksiyonlara karşı doktorunuza da danışmayı ihmal etmeyin tabii.

Evet, şimdi uyku zamanı!