Mikrodalga Fırınla Yaratabileceğiniz 6 Mucize!

Mutfağımızda en büyük yardımcımız mikrodalga fırın sadece bir fırın değil! Mikrodalga fırının farklı kullanım alanlarından ve yeteneklerinden faydalanmaya hemen başlamaya ne dersiniz?

mikrodalga fırın

1. Patlamış Mısır Yapın!

Mikrodalga fırın kullanmak, patlamış mısır keyfi oldukça pratik bir yöntem. Bunun için ihtiyacımız olanlar, yağ, tuz, kapaklı bir borcam ve tabii ki mısır. Bir bardak mısır, bir yemek kaşığı yağ ve bir miktar tuzu borcama koyup karıştırıyoruz. Borcamın kapağını kapatıp iyice sallıyoruz ki malzemeler karışsın. Borcamı fırına koyuyoruz, tavsiye edilen şekilde pişiriyoruz. Her fırında özellik değişmekle birlikte en güçlü ayarda 5 dakika yeterli. Varsa da patlamış mısır ayarını kullanıyoruz. Mikrodalgada patlamış mısır yapmak için tasarlanmış özel poşetleri de kullanabiliriz. Şekerli patlamış mısır ile tanıştınız mı, mutlaka deneyin. Üstelik tarifi görüntülü olarak hemen izleyebilirsiniz.

patlamış mısır tarifi

2. Yiyecekleri Tazeleyin…

Hafta sonu yaptığınız nefis böreklerinizi, eve yorgun geldiğiniz hafta içi akşamlarında da tazecik tüketmeye ne dersiniz? Börekleri bir tabağa alın fakat mikrodalga fırında ısıtırken yanına bir bardak su bırakmayı unutmayın. Suyun kazandırdığı nem, böreklerin kurumadan ısınmasını sağlayacaktır. Nefis börek tariflerimizi gördünüz mü?

3. Daha Sulu Meyveler İçin…

Suyunu sıkmak istediğiniz meyveleri, özellikle de limonu mikrodalga fırında 10 saniye ısıtırsanız daha çok su edersiniz! Harika değil mi?

4. Soğan ve Gözyaşı…

Soğan soyarken ve doğrarken ağlamaya son! Soğanı mikrodalga fırında 10 saniye ısıtırsanız soyarken ve doğrarken gözlerinizin yanmamasını sağlayabilirsiniz.

5. Kolay Kabuk Soymak İçin…

Domates, soğan veya kabuğunu soyarak yediğiniz meyveler… Mikrodalga fırında 60 saniye ısıttığınızda çok daha kolay soyabilirsiniz.

6. Farklı ve Yaratıcı Sunumlar İçin…

Misafirlerinize farklı bir sunum yapmaya ne dersiniz? Nefis et yemeklerinizin yanında sunduğunuz lavaşlarınızı kupa bardakların içine koyarak ısıttığınızda bohça şeklini alacaklar ve misafirleriniz bu farklı sunuma bayılacak. Mutlaka denemeli!

Mutfakta işinize yarayacak jet fikirler için MigrosTV’yi takip etmeye devam edin. Bu videolarımız da ilginizi çekebilir: Eve sinen balık kokusundan nasıl kurtuluruz? Kabarık omlet nasıl yapılır? Türk kahvesinin taze kalması için ne yapmalıyız?