Mükemmel Bir Hollywood Gülümsemesinin Sırrı!

Ah şu Hollywood yıldızları… Ne yapsalar olay, gülümsemeleri bile! Peki nedir onların bu berrak gülümsemesinin altında yatan sırlar? Sizin için kar beyaz dişlerin sırlarını araştırdık.

1- Önce ev yapımı bir diş parlatıcısı ile işe başlayalım. 1 çay kaşığı toz zerdeçalı, aynı miktar Hindistan cevizi yağı ile karıştırın ve içerisine 2-3 damla nane yağı ekleyin. Karışım nefesinizi ferahlatacak ve dişlerinizi parlatacaktır.

zerdecal

2- Yine bir parlatma önerisi. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra 1/2 su bardağı suya, 5 damla %100 çay ağacı yağı damlatın ve bu suyla ağzınızı çalkalayın. Düzenli kullanımda dişlerinizdeki parlaklığa inanamayacaksınız.

cay-agaci-yagi

3- Hazır mevsimi iken şu çileklerden bir faydalanalım. Çileği kaşıkla ezin içerisine biraz deniz tuzu koyun ve macun kıvamına getirin. Dişlerinize bir iki dakika masaj yapın. Sonra ağzınızı çalkalayın. 2 haftada bir yapabilirsiniz.

çilek_püresi

4- Hindistan cevizi yağının, bir tek aşk acısına iyi gelmediğine artık epeyce inanır olduk. Dişlerinizi fırçalamadan önce Hindistan cevizi yağını sürün ve 15-20 dakika bekletin. Haftada  2-3 kez tekrarlayabilirsiniz.

hindistan-cevizi-yaginin-faydalari1

5- Fesleğen yaprağından gelen gülümsemenin güzelliğine ne demeli? Birkaç taze fesleğen yaprağını ufalayın ve püre haline getirin. Dişlerinizin zamanla beyazladığını göreceksiniz.

fesleğen

Yazımızın finalini geleneksel uyarımız ile yapalım. Her ne kadar karışımlar doğal olsa da diş etinize ya da dişlerinize olası bir zararı önlemek için mutlaka doktorunuza danışın.