Mutfakta Hayat Kolaylaştıran 6 Pratik Bilgi

Erkenden kalk… İşe git… Çalış, çok çalış… Eve gel… Ah trafik çek elbette! Yorul, hafta sonunu bekle… Hop yeniden Pazartesi… Tüm bu koşuşturmacalı hayatın içinde ‘bir de’ diye başlayan çokça faaliyet ekleyebiliriz aslında. Ancak gelin görün ki işe iş değil zamansızlığa zaman katmak istiyoruz. Bugün sizler için, hayatınızı kolaylaştıracak; sosyal hayata vakit ve nakit kazandıran öneriler seçtik.

Güzel bir tatlı, muhallebili ve kadayıflı revani eşliğinde anlatalım…

1- Eyvah taştı!

Hayatımızın bir döneminde bu cümleyi en az 1 kez kurmuşuzdur gibi geliyor; “Eyvah taştı!” Taşan makarna suyu ile başınız dertteyse kolayı var. Bir tahta kaşığı tencerenizin üzerine koyun; taşmasını önleyecektir.

Ispanaklı Makarna Tarifi

 

2- Ambalaj Kâğıdını Saklamanın Pratik yolu!

Tuvalet kâğıdı! Biten tuvalet kâğıdınızın karton kısmı ile ambalaj kâğıdınızı saklayabilir; dağılmasını önleyebilirsiniz.

3- Çabuk Kararan Muzlar İçin!

Eve gelir gelmez muzları saplarından ayırın; bir arada duran muzlar birbirlerini karartacaktır. Üzüm üzüme, muz muza baka baka yani…

muzlu

4- Peynir Kırıkları!

Peynir kırıklarını alüminyum folyoya sarın ve buzdolabında bu şekilde bekletin. Bu işlem, ömrünü uzun kılacaktır.

5- Sarımsak Meselesi!

Bol sarımsak aromalı bir yemek istiyorsanız sarımsağı en son; daha hafif bir sarımsak tadı istiyorsanız sarımsağı en başta yemeğinize ekleyin.

Sarımsak Turşusu Tarifi

6- Evinizi Saran Kötü Kokular İçin!

Kül tablanızın tüm evinizi kokutmasından şikâyetçiyseniz, su yerine birkaç damla zeytinyağı ile ovalayın. Sonuç daha ‘mis’ olacaktır!

7- Sararan Tırnaklara Ekşimsi Çözüm!

Tırnaklarınız sararmışsa ve “artık oje sürme!” diye isyan ediyorsa, bir pamuğa sirke batırın ve tırnaklarınıza sürün. Kısa sürede rengi açılacaktır.

tirnak-bakimi

Daha saymakla bitmez tabi. Siz yeter ki hayatınızı kolaylaştıracak pratik çözümler isteyin; MigrosTV‘de hummalı çalışma hiç bitmez!

Yakında yeniden görüşmek üzere…