Nar Çekirdeği Yağının Faydaları

Nar, kabuğundan çekirdeğine kadar faydaları saymakla bitmeyecek bir şifa kaynağı. Nar çekirdeğinden elde edeceğiniz yağ ile pek çok derdinize deva bulabilirsiniz.

nar

Dünya genelinde kansere yakalanan insan sayısı günbegün artıyor. DNA’da meydana gelen bozulmalar kanser hücrelerine neden olur. Nar çekirdeği yağının hücrelerde meydana gelen hasarlara karşı önleyici etkisi vardır. Özellikle, meme kanseri, kan kanseri, prostat ve kolon kanseri türlerine karşı özellikle etkilidir.
Nar çekirdeği yağı vücudunuzdaki kolesterolü dengeler. Bu sayede, kalp ve damar sağlınızı korumanıza yardımcı olur. Kalp krizi riskinizi düşürür. Kolesterolü düzenlemeye yardımcı özelliği sayesinde vücudunuzdaki yağ birikimini de engeller. Eğer kilo vermek istiyorsanız nar çekirdeği yağı sağlıklı bir şekilde yağ yakmanızı sağlayacaktır.
Nar çekirdeği mineraller, B ve C vitaminleri açısından oldukça zengindir. Bu zenginliği sayesinde bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Soğuk kış mevsimine ve beraberinde getirdiği gribal enfeksiyonlara karşı direncinizi arttırır. Ayrıca, hormon dengenizi düzenleyerek kas ağrılarınızın hafiflemesine yardımcı olur.