Nefisss Baharatlar!

Mutfağın ev sahibi, yemeklerin göz bebeği, sofraların vazgeçilmezi; şifalarla dolu baharatlar… Sık sık kullandığınız baharatların bilinmeyen faydalarını araştırdık sizin için. Baharata buyurun!İlaç Niyetine ZerdeçalHint ve Çin tıbbında sıkça kullanılan zerdeçalın, uçuğa iyi geldiğini biliyor muydunuz? Zerdeçal aynı zamanda cilt dostudur. Zerdeçalın faydalarını cildinizde görmek için zerdeçallı aydınlatıcı yüz maskesi tarifimizi uygulamaya ne dersiniz? Tıklayın!
baharatlar

Mide Dostu Nane

Nane yağı da en az nane kadar etkili. En önemli özelliği nefes açması ve ağrıları gidermesi.

 nane
Biri Kırışıklık mı Dedi?Demeyin! Çünkü elinizin altında susam yağı varsa kırışıklık yüzünüze uğramaz, uğrayamaz. Bir miktar susam yağını düzenli olarak kırışık olan bölgenize sürün ve gerisine karışmayın.AFT Düşmanı Karbonat!

Ağzınızda çıkan AFT için, karbonat birebir. Karbonatı su ile karıştırın ve ağzınızda çalkalayın ama yine de doktorunuza önceden danışmayı ihmal etmeyin.

Keten Tohumu Mucizesi!

Nasırlarınızdan şikayetçi misiniz? O halde keten tohumunun mucizesiyle tanışın. Keten tohumunu kompres şeklinde nasırınıza uygulayın; yumuşayacak ve sizi rahat bırakacaktır.

 keten tohumu