O Zaman Söylemek Lazım Avaz Avaz: Şarkı Söylemenin 5 Faydası

Hazır günlerden Pazartesi, hazır modlardan sendrom, o halde gelin güzel ve eğlenceli bir konu ile başlayalım günümüze. Kendi ‘yankılı’ banyosunun ses sanatçılarına #iyigelecek şahane haberlerimiz var. Şarkı söylemenin pek çok faydası varmış meğer; yani rahatlatmaktan da öte… Sizin için derledik.

1- Şarkı söylemek neredeyse çikolata yemişçesine stresi azaltabilir, sıkışık kalpleri hunharca rahatlatabilir.

müzik_dinlemenin_faydaları

2- Henüz resmi bir açıklama olmasa da şarkı söylemek, kanser hastalarının bağışıklık sistemine olumlu etki ediyor. Kaynağı ise stres hormonlarını azaltıyor, bedeni rahatlatıyor.

parti müzik eğlence

3- Bu haber taze. 2013 yılında yapılan bir araştırmaya göre şarkı söyleme kalbinize de iyi gelebilir. Tıpkı Yoga gibi, düzenli nefes alışverişler ile kalp ritminizi düzene sokabilirsiniz.

yoga5

4- Kaynağı bilinmese de ses tellerindeki titreşimi dengelemesi açısından, şarkı söylemenin horlamaya iyi geldiği bile söyleniyor. Bu arada horlama ile ilgili sıkıntılarınız almış başını gidiyorsa şu doğal önerilerimize de bir göz atın isteriz.

horlamak

5- Şarkı söylemek, nefes almanın en eğlenceli yanlarından biri belki de. İşte bu nefes alışverişlerdeki düzen, erken evre astım hastalığına bile iyi gelebilir. Evet, bıçak gibi kesmez belki ama her şeyin başı doğru nefes değil mi zaten?

şarkı_söyleyen_çocuk

Az bilinen konulara çok yönlü cevaplar, sık sorulan sorulara pratik yanıtlar ve çok daha fazlası ile biz araştırmalarımıza devam ediyoruz. Sonuçları mı? Elbette anında sizde!

Yeniden görüşmek üzere… 😉