Porselen Makyajın 6 Püf Noktası

Son yıllarda sürekli yeni bir makyaj trendiyle tanışır olduk. Porselen makyaj da onlardan biri. Terleme, suya değme gibi durumlarda hiç akmamasıyla en kalıcı makyaj türlerinden olduğu için özellikle gelinler ve ekran karşısına çıkacaklar tarafından tercih ediliyor. Makyaj yok hissi verilerek, doğal ve pürüzsüz bir görünümün amaçlandığı porselen makyaj peki nasıl yapılır? Bu konuyla ilgili yazımızın detaylarında gerekli püf noktalarına ulaşabilir, porselen makyaj yapımında dikkat edilmesi gerekenleri öğrenebilirsiniz. İşte porselen makyajın 6 püf noktası…

1.Profesyonellerce Yapılmalıdır

Porselen makyaj, birbirinden özel kozmetik ürünleriyle yapılıp çıkarması dahi zor olduğundan yapım sırasında da en ufak bir hatayı kabul etmeyen bir uygulamadır. Bu nedenle porselen makyaj eğitimi alanlar tarafından uygulanmasının en doğrusu olduğunu hatırlatmakta fayda var.

2.Cildinizi Derinlemesine Temizleyin

Porselen makyajın en önemli püf noktası, makyaja başlanmadan önce cildi derinlemesine temizlemektir. Yüzdeki istenmeyen tüylerden kurtulmak, yüzü ölü derilerden arındırmak gibi birçok aşama porselen makyajın kusursuz olması için son derece önemlidir.

3.Uygun Fondöten Seçin

Yüzünüzü derinlemesine temizledikten sonra cilt renginize uygun bir fondöteni cildinize uygulamaya başlayabilirsiniz. Porselen makyaj için likit bir fondöten seçiminin daha iyi bir sonuç verebileceğini unutmayın. Bu sayede cildinizdeki tüm kusurları saklayabilir, mükemmel bir görünüm elde edebilirsiniz.

3.Makyaj Bazı Kullanın

Porselen makyajın en önemli özelliği olan kalıcılığı sağlamak için mutlaka iyi bir makyaj bazı edinmelisiniz. Cildinizin yağlanmasını önleyerek yumuşacık olması ve gözeneklerin azalması için uygun bir makyaj bazı işinizi görecektir.

4.Dudaklar mı Gözler mi?

Porselen makyajda dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta yüzünüzün hangi bölgesini ön plana çıkarmak istediğinizdir. Etkileyici bakışlara mı yoksa etkileyici dudaklara mı sahip olmak istediğinizi netleştirin ve makyaj ürünü seçimlerinizi ona göre belirleyin. Eğer ki gözlerinizi ön plana çıkarmak istiyorsanız nude tonlar eşliğinde dumanlı bir göz makyajı iyi bir fikir olabilir. Dudaklarınızı ön plana çıkarmak istiyorsanız da uygun renkli, kalıcı mat rujlar da kesinlikle iyi seçimler arasındadır.

5.Sabitleyin

Porselen makyajı diğer makyajlardan ayıran en önemli özelliklerden biri de iyi bir sabitleyiciyle sabitleniyor olmasıdır. Makyaj sonunda mutlaka sabitleyici sprey sıkarak makyajınızın yaklaşık 42 saate kadar kalıcılığını artırabilir, porselen makyajdan en iyi verimi alabilirsiniz.