Sadece Bebek Pudrası ile 7 “Pahalı Etkili Düşük Bütçeli” Öneri!

Pahalı makyaj malzemeleri ile bu aralar aranız iyi değilse ve birazcık tasarruf çanları çalıyorsa hanenizde, o halde biz de ‘pahalı etkili, düşük bütçeli’ güzelliklerle idare ederiz. Minik popoların dostu bebek pudrasından ilham aldık, şahane güzellik önerileri ile şımardık. Nasıl mı? Buyurun anlatalım.

bebek-pudrasi

1- Cilt Yumuşatıcı!

Şu soğuk günlerden üzülen cildinizi sevindirmeye ne dersiniz? Bebek pudrasını su ile karıştırıp macun kıvamına getirin. Sonra yüzünüze uygulayın ve biraz bekletin. Yıkayıp, nemlendiricinizi sürün. Akneleri kurutacağı gibi, cildinizi de yumuşatacaktır.

2- Stresten Basan Ter!

Bu havada terlemek zor gibi görünse de olası bir stres anında birden su içinde kalabilirsiniz. Deodorantınız da sizi yarı yolda bıraktıysa, bebek pudrası imdadınıza yetişebilir. Pamuğa bebek pudrası dökün ve koltuk altınıza uygulayın.

3- Ciltteki Anlamsız Parlama!

Cildin ışıl ışıl parlaması ayrı, içine yağ biriken gözeneklerin yarattığı parlama ayrı. Yüzünüzü sanki kirliymiş gibi gösteren bu görüntüyü önlemek için bebek pudrası biçilmiş kaftan. Bir sünger yardımıyla çok çok az miktarda pompa yaparak cildinize uygulayın. Tebeşir gibi bir görünümü önlemek için sonrasında pamuk ile silmeyi unutmayın.

4- Dolgun Kaşlar!

Bir kulak çubuğu yardımıyla çok hafif olacak şekilde bebek pudrasını kaşlarınıza uygulayın. Daha dolgun, sık ve gür gözükecektir. Yalnız beyaz kalıntılara dikkat!

5- Uzun Süreli Farlar İçin!

Farınızı uygulamadan önce göz kapağınıza bir miktar bebek pudrası sürün. Bu o bölgedeki fazla yağı alacak ve farınızın daha uzun süre dayanmasını sağlayacaktır.

6- Ruj da Dayanır!

Rujunuzu uygulamadan önce bir miktar bebek pudrası sürün dudağınıza. Sonra mat rujunuzun ilk katını sürün. Sonra ince bir miktar daha bebek pudrası sürün ve sonra tamamına rujunuzu uygulayın. Rujunuz gece boyunca kalacaktır, neredeyse tabi! 🙂

7- Beyleri de Unutmadık!

Bebek pudrası sadece bayanların değil beylerin de kurtarıcısı. Tıraş olduktan sonra cildinizde yanma, tahriş ya da rahatsız eden bir şey hissediyorsanız o bölgeye bebek pudrası sürün ve 10 dakika bekletin. Alevi anında geçecektir!

Zor durumlara kolay çözümler vermeye devam edeceğiz, bizi takip edin; hayatınızı kolaylaştırın! 😉