Sahilde Çok İşinize Yarayacak 8 Pratik Bilgi!

Haziran ayı itibari ile deniz – kum – güneş üçlüsü hayatımıza tam anlamıyla girmiştir; hayırlı olsun. Bu yaz sahilde çok işinize yarayacağını düşündüğümüz bazı ipuçları derledik. İsterseniz direkt konuya geçelim.

1- Güneşlenirken havlunuzun kum olmasını istemiyorsanız, eski bir çarşaftan şu şekilde bir ‘güneşlenmelik’ yapabilirsiniz.

kum

2- Güneş tam tepenizdeyken sıcaktan bunalırsanız, dondurulmuş aloe vera sizi oldukça rahatlatacaktır. Bir gece önceden buzkalıplarına koyabilir, ertesi gün serinliğin tadını çıkarabilirsiniz.

aloe_vera

3- Daha önce bebek pudrasının farklı kullanımlarını şu yazımızda derlemiştik. Onlara bir yenisini ekleyelim. Ayağınıza yapışan kumları temizlemenin pratik bir yolu var. Bebek pudrasının kumların ayağınıza yapışmasını önlediğini biliyor muydunuz?

bebek_pudrası

4- Havlunuzun su geçirmez olmasını tercih ediyorsanız, güneşlenirken havlu yerine yoga mat kullanabilirsiniz.

yoga

5- Sahilde farklı bir görsellik isterseniz, süngerden kolye yapmaya ne dersiniz? 🙂

kolye

6- Dekoratif mumlara ne dersiniz? Kuma bir delik açın ve içine erimiş mumu akıtın. Bir süre sonra donacak ve fotoğraftaki gibi bir şey olacaktır. Evinize de yeni bir dekor işte…

mum

7- Sahile indiğiniz süre boyunca eşyalarınızın alev topuna dönmemesi için buzdolabında süngeri dondurun ve bir poşete koyup eşyalarınızın arasına yerleştirin. Serinlik hissi uzun süre devam edecektir.

dondurulmuş_sünger

8- Finali de doğal bir dövme ile yapalım. Vücudunuzun istediğiniz bölgesine güneş kremi ile desen çizerseniz doğal bir güneş dövmesi elde edebilirsiniz.

dövme