Sakızı Değerlendirmenin 7 Yolu!

Kimi zaman ‘ağız tatlanması’ kimi zaman ‘stres patlatması’… Farklı aromaları ile bizi çocukluğumuza götüren, her bir baloncukta bir anı patlatan sakızların daha pek çok kullanımı varmış aslında! Sizin için araştırdık…
sakız

1- Hain lavabo!

Bir anlık dalgınlıkla düşen takılarımız sayesinde kaç lavabo değerlenmiştir kim bilir! Şu meseleye bir açıklık getirelim. Sakızı uzun bir kıvama getirin ve lavabo deliğinden içeri daldırın. Eğer takı sakıza yapışıp dönerse sizindir, dönmezse hiç sizin olmamıştır.

2- Kırılan vazo olsun!

Kalp kırıklığını da gidermenin pratik bir yolunu bulsak pek güzel olurdu ancak şimdilik arayışlarımız devam ediyor. Bu süre zarfında vazolara el atalım dedik. Kırık vazoyu iç kısmından sakızla yapıştırarak geçici de olsa bir çözüm elde edebilirsiniz.

sakızı değerlendirmenin yolları

3- Acil durum!

Teknik servise ulaşana kadar anlık kriz yönetimi için sakız iyi bir seçenek. Patlayan egzoz borusuna sakız yapıştırabilir, geçici de olsa anı kurtarabilirsiniz.

4- Mide ekşimesi!

Şahane bir pizzanın ardından, mide yanması yaşayanlardan mısınız? Hemen ağzınıza bir sakız atın ve mide ekşimesini durdurun. Yanı sıra hazımsızlığa da iyi geliyor, bizden söylemesi! http://migrostv.migros.com.tr/citir-italyan-pizza-tarifi/

5- Sakız sanatı!

Sakızdan pek de güzel ev dekoru olabileceğiniz bilir miydiniz? Jamie Marraccini, 1998 yılından beri şahane dekorasyon önerileri yapıyor hem de sakızdan! Bu ismi bir araştırın isterseniz. Şu aşağıdaki fotoğrafı nasıl buldunuz?

sakız sanatı

6- Kokulu zımba!

Zımbanız bitmişse ve acil çözüme ihtiyacınız varsa, naneli bir sakıza ne dersiniz? Çok küçük bir parça sakızı, kâğıdın üzerine yapıştırabilir ve sayfanızı kokulu hale getirebilirsiniz. Dikkat! Bu sakız – kâğıt ikilisi patronunuza denk gelmesin!

7- Sakız sever yengeçler!

Yengeçlerin sakız tutkusu olduğunu biliyor muydunuz? İçeriğindeki şeker maddesine tutkun olan yengeçler hemen oltaya gelebilir ve masanızı lezzetlendirebilir. Ava gitmeden önce bir deneyin isterseniz.

Tabi bir de işin lezzet boyutu var ki o noktada MigrosTV yine kaşığınızın ucunda! Sadece Migros‘ta bulabileceğiniz M&M’S ile şahane bir sakız kurabiyeye ne dersiniz? Detaylar burada, hemen bakın: http://migrostv.migros.com.tr/mmli-sakiz-kurabiye/

Unutmadan! Çocukluğumuzun efsane sakızı Tipi Tip’i hatırlar mısınız? Uzun burunlu kahramanımız Sadece Migros’ta! Nostaljik bir yolculuk için hazırlanın, çocukluğumuza gidiyoruz! 😉