Sarı Kantaron Yağının 8 Faydası

Sarı kantaron yağı; kantaron bitkisinin kurutulmadan ezilerek kavanoza doldurulup üzerine zeytinyağı eklenmesiyle elde edilen faydalı bir yağdır. Aktarlarda kolayca bulabileceğiniz sarı kantaron yağının faydaları nelermiş, sarı kantaron yağı nelere iyi gelirmiş öğrenmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

İşte sarı kantaron yağının 8 faydası…

1.Yaraları İyileştirir

Sarı kantaron yağı, cilt yaraları için şifalı bir seçenektir. Siz de cildinizdeki yara ve yanıkların kısa zamanda iyileşmesi için doğal bir seçenek arıyorsanız sarı kantaron yağını yaralı bölge üzerine bir miktar sürerek kullanabilir, cildinizi eski sağlığına döndürebilirsiniz.

2.Stresi Azaltır

Yoğun geçen hayatın stresinden sarı kantaron yağıyla korunabilirsiniz. Değişik kullanım şekilleriyle yararlanabileceğiniz sarı kantaron yağı sayesinde siz de gün içerisinde daha sakin bir ruh hali edinebilir, stresi yaşantınızdan mümkün olduğunca çıkarabilirsiniz.

3.Bakterileri Temizler

Sarı kantaron yağı, antiviral ve antibakteriyel özelliklere sahiptir. Bu sayede virüs ve zararlı bakterileri etkisiz hale getirerek birçok hastalıktan korunmaya yardımcı olur. Siz de virüs ve bakteriyel kaynaklı hastalıklardan korunmak ve daha güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olabilmek için sarı kantaron yağının şifasından yararlanabilirsiniz.

4.Kanamayı Durdurur

Sarı kantaron yağı, bir türlü durdurulamayan kanamalar için bir acil yardım malzemesi niteliğindedir. Açık yaranın üzerine bir miktar sarı kantaron yağı sürerek ya da iç kanama yaşayan biri, bir tatlı kaşığı sarı kantaron yağı içerek kanamaların durması sağlanabilir.

 

5.Romatizma Ağrılarını Hafifletir

Birçok insanın korkulu rüyalarından biri olan romatizma ağrıları da sarı kantaron yağının şifasıyla hafifletilebilmektedir. Romatizmaya neden olan faktörlerin fizik tedavi ile azaltılmaya çalışılmasının yanında kullanılacak sarı kantaron yağı, romatizma ağrılarının dinmesinde önemli bir rol oynamaktadır.

 

6.Karın Ağrısını Hafiflettir

Sarı kantaron yağı, yuvarlak hareketlerle sürdürülen bir masaj eşliğinde karın bölgesine uygulandığında ağrıların hafiflemesinde yardımcı olur. Özellikle bebeğinize bu yöntemi uygulayarak onun karın ağrısından kurtularak rahatlamasını ve uykuya rahatça dalmasını sağlayabilirsiniz.

7.Pişikleri İyileştirir

Bebeklerin en sık yaşadığı cilt problemlerinden biri olan pişiğe karşı sarı kantaron yağı en etkili yardımcınız olabilir. Siz de bebeğinizin pişiği üzerine bir miktar sarı kantaron yağı sürerek pişiğin kısa sürede iyileşmesini sağlayabilirsiniz.

8.Kan Şekerini Düşürür

Diyabet hastalarının en büyük problemi olan kan şekerinin aniden yükselmesine karşı sarı kantaron yağı etkili bir silah olabilir. Her gün 1 çay kaşığı kadar sarı kantaron yağı tüketerek kan şekerinizin düşmesini sağlayabilir, diyabet hastalığının kötü etkilerinin yok olmasına katkıda bulunabilirsiniz.