Saten Yastıkta Uyumanın Güzelliğiniz Üzerindeki 7 Etkisi!

“Güzellik uykusu” tabirinin öznesi, kaliteli uykunun başrol oyuncusu, güne mutlu başlamanın mimarı… Sadece 2 kelime 6 harf olsa da güzellik için anlamı büyük; yastık! Evet, güzellik ve yastık kelimeleri yan yana gelince belki bir şey ifade etmiyor olabilir size; açıkçası bunları öğrenmeden önce bize de bir garip geldi. Ancak öğrendik ki yastığın, özellikle saten yastığın güzellik üzerinde enteresan etkileri varmış. Şöyle ki;

1- Cildinizi Yumuşatır!

Hangimiz hayatımızda bir kere yüzümüzde yastık iziyle uyanmadık ki? 🙂 Pamuk yastık tercih ediyorsanız, yüzünüzde yastık izi oluşması kuvvetli ihtimal. Evet, yastık izi bir süre sonra çıkıyor ancak cildinizin pürüzsüz görünümünü de engelliyor sonrasında bıraktığı kızarıklık ile. Saten yastık, cildinize direkt temas etse de herhangi bir iz bırakmıyor; rahat bir uykuya zemin hazırladığı gibi cilt dostu da aynı zamanda.

2- Cildinizi Kurutmaz!

Pamuklu yastık, cildinizdeki doğal yağı ya da kremi doğrudan emdiğinden cildinizin ihtiyacı olan nemi de kendi bünyesine alır 🙂 Saten yastıkların ise ‘yağı çekme’ gibi bir özelliği yoktur; saten, kir çeken bir kumaş olmadığından yüzünün doğal nem dengesini de korur.

hassas_ciltler

3- Saçınızı da Korur!

Evet, tıpkı cildiniz gibi saçınızın da nemini korur. Pamuk gibi içine hapsetmez, saçınızın doğal dengesine sahip çıkar. Ayrıca saçınız yastığa ne kadar sürtünürse sürtünsün parlaklığından da bir şey kaybetmez. Kulağa ilginç geliyor ama bu doğru.

4- Saçlarınızın Kırılmasını Önler!

Evet, aynen öyle. Pamuklu yastıklar, saçlarınızın elektriklenmesine neden olabilir; bu da saçlarınızın kolayca kırılmasına sebep olur. Saten yastık ise daha yumuşak bir yüzeyi olduğundan saçlarınıza da aynı ‘yumuşak’ etkiyi yaratır.

sac-maskesi

5- Saç Kaybını da Önlüyor!

Sadece saçlarınızı koruyup, parlatmakla kalmaz aynı zamanda dökülmelerini de önler desek sanırız doğru demiş oluruz çünkü uzmanlar böyle diyor. İşin bir matematiği vardır illa ki ancak kuvvetle savunulan şey ‘saten yastık saçlarınızı korur’ mantığı…

6- Saçınızdaki Fönü Uzun Süre Tutar!

Eğer saçlarınızdaki fönün 1-2 gün gitmesini istiyorsanız, saten yastık tercih edebilirsiniz. Saten yastıklar, saçınızın dolaşmasını engeller böylelikle fönünüz de karışmamış olur.

uzun_saç_modelleri

7- Kirpikleri de Korur!

Hiç öyle kısa demeyin, eğer yüzü koyun yatıyorsanız kirpikleriniz bile tehlike altında! Saten yastıklar, kirpiklerinizi korur ve kırılmalarını minimuma indirir.

kirpik-kas-bakimi

Diyeceğimiz o ki yastık deyip geçmeyin; bakın nelere kadir olabiliyor!