MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

Gül Suyu Kullanma Yöntemleri

mblog_image

Doğanın sunduğu mucizelerden biri olan gül; mis kokusu ve faydalı özellikleri ile kozmetik, mutfak, süsleme gibi birçok alanda en çok tercih edilen çiçeklerden biridir. Gül suyu da gülden yararlanılarak elde edilen en güzel sonuçlar arasındadır. Özellikle mevlit gibi toplantılarda konukların ellerine dökülmesinden tanıdık olduğumuz gül suyu, kimyasal ve katkı maddesi bulundurmadığından cilt bakımında ve daha birçok konuda oldukça önemli bir yere sahiptir. Peki şifa niteliğindeki gül suyundan hangi yöntemlerle yararlanabiliriz?

DEVAMINI OKU

Plastik Ürünlerin Altındaki Kodlar Ne Anlama Gelir?

mblog_image

Yoğurt, su, ayran, çay… Günlük hayatımızda tükettiğimiz tüm besinlerin içinde yer aldığı plastik kaplar, âdeta hayatımızın bir parçası. Plastik kullanımı, hayatımızı çoğu zaman kolaylaştırsa da plastiklerin sağlıklı olup olmadığı tartışma konuları arasında. Bazılarımız plastiklerin hayatımıza kattığı zarardan tamamen habersiz, bazılarımız ise buna dikkat ediyor. Peki plastiklerin zararlı olup olmadığını nasıl anlarız? Dikkat ettiniz mi bilemeyiz ama plastik kaplarda tıpkı yumurta kabuklarında olduğu gibi birtakım kodlar yer alıyor ve bu kodlar o plastiğin zararlı olup olmadığını bize söylüyor. Nasıl mı? İşte plastiklerin üzerinde yer alan kodlar ve anlamları hakkında detaylar:

DEVAMINI OKU

Yakından Tanıyın: Misket Limonu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

mblog_image

Salataların, içeceklerin, bazı yemeklerin ve çorbaların vazgeçilmezi olan C vitamini deposu limonlardan hepimiz haberdarız. Ona hayatımızda bolca yer veriyor, lezzetini benimsiyoruz. Peki misket limonunu tanıyor muyuz? Birçoğunuzun bu çeşidi ilk kez gördüğünü biliyoruz ve bu nedenle size onu daha yakından tanıtmaya, limon ile aralarındaki farkları göstermeye geldik.

DEVAMINI OKU

Evin Havasını Temizleyen 5 Bitki

mblog_image

Doğanın bize sunduğu tüm hediyelerin hem ruh hem de beden sağlığımız için önemli yeri vardır. Bu nedenle havalar iyi olduğunda kendimize moral ve enerji depolamak, ruhumuzu iyileştirmek için çoğunlukla doğa ile buluşuruz; ama havalar yavaştan soğumaya başladığında her zaman doğaya koşamayabilir giderek eve kapanırız. O zaman doğayı eve getirmenin yollarını aramaya ne dersiniz? Cevabınız evet ise gelin peşimizden!

DEVAMINI OKU

Hazmı Rahatlattığı Bilinen Sodanın Bilinmeyen 9 Faydası

mblog_image

Yemeği fazla kaçırdığınızda hazmı kolaylaştırmak, çok fazla susadığınızda suya daha kolay doymanızı sağlamak için imdada koşması ile bilinen sodanın, başka birçok şey için de çok faydalı olduğunu biliyor musunuz?
Soda, bir diğer söylemi ile maden suyu; içerisinde yer alan bolca mineral sayesinde ev temizliğinden, cilt sağlığına kadar hayatımıza birçok fayda katıyor. Peki nedir o faydalar, gelin birlikte bakalım:

DEVAMINI OKU

Gece Daha Mutluysanız Siz de Bir Niktofil Olabilirsiniz

mblog_image

Bazı insanlar güneşin aydınlığını bazıları ayın karanlığını sever. Siz de gecenin karanlığında, sessizliğinde zaman geçirmeyi seven insanlardansanız bunun bilimde bir yeri var; evet, niktofil olabilirsiniz. Hemen korkmayın, bu bir hastalık değil. “Peki hastalık da değilse neymiş bu niktofil?” diyorsanız işte detaylar:

DEVAMINI OKU

Yumurta Kabuğunu Kullanabileceğiniz 8 Nokta

mblog_image

Yumurta; kahvaltının ve birçok yemeğin vazgeçilmezleri arasındadır. Kalsiyum deposu olması sayesinde özellikle gelişim çağındaki çocuklar için oldukça önemlidir. İçi bu kadar önemsenen yumurtanın dışında yer alan kabukları pek önemsenmez ve direkt olarak çöpe gönderilir. Peki yumurta kabuklarının ne kadar faydalı olduğu ve birçok alanda işe yaradığı bilinse yine de çöpe atılır mıydı?

DEVAMINI OKU

Paraben Hakkında 7 Bilgi

mblog_image

Paraben kelimesini artık sıkça duyar olduk. Birçok ürünün reklamında ve ambalajı üzerinde “paraben yoktur” uyarısı neden bu kadar vurgulanıyor hiç düşündünüz mü? Bu yazımızda paraben konusuna değinip bilinçlendirmek istedik.

DEVAMINI OKU

Okumadan Çiçek Almayın: Hangi Çiçek Hangi Anlama Geliyor?

mblog_image

Çiçekler, acı ya da tatlı tüm özel günlerin vazgeçilmezidir. Güzel görüntüleri, mis kokuları ile hayatımıza güzellik katmanın yanı sıra iyi birer iletişim aracıdır; çünkü her çiçeğin kendine has bir dili, bir anlamı vardır. Kimi zaman acının tarifidir, kimi zaman aşkın ilanıdır.

DEVAMINI OKU