MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

Merdiven Altlarını Değerlendirecek 6 Fikir

mblog_image

Dubleks, tripleks gibi bir evde yaşıyorsanız değerlendirilmesi gereken bir alana sahipsiniz demektir. Genellikle faydasız bir alan gibi görülen merdiven altlarını harika fikirlerle baştan yaratıp evinizin havasını tamamen değiştirmeniz mümkün. Merdiven altlarını hem çok şık hem de çok kullanışlı bir hale çevirmeniz için fikir önerilerimiz yazımızın devamında…

DEVAMINI OKU

Pek Bilinmeyen 10 Görgü Kuralı

mblog_image

İnsan olabilmenin en önemli kurallarından biri, gerekli inceliklere uyabilmektir. Topluma veya sadece bir insana karşı daha düşünceli, daha ince davranışlar sergilediğinizde hem daha saygın bir insan olabilir hem de dünyanın güzelleşmesine büyük bir katkıda bulunabilirsiniz. Bunun için gerekli görgü kurallarını her daim uygulamanız gerekir, peki nedir o görgü kuralları?

DEVAMINI OKU

Kilo Vermek İçin Neden Bol Su İçilir?

mblog_image

Sağlıklı bir zihin ve bedene sahip olabilmek için yeterli miktarda su içmenin ne denli önemli olduğu sürekli vurgulanır. Daha parlak bir cilt, daha rahat bir sindirim süreci ve daha nicesi için su içmek son derece önemlidir. Peki diyet listelerinde daha çok su verilmesi nedenini hiç düşündünüz mü? Su içmenin kilo verme sürecine katkısı ne olabilir gelin birlikte bakalım…

DEVAMINI OKU

Ardıç Tohumu Hakkında 4 İlginç Bilgi

mblog_image

Sağlıklı beslenme yolunda doğanın bize sunduğu mucizeleri tanımaya ve mümkün olduğunca hayatımıza katıp onlardan yararlanmaya çalışıyoruz. Ardıç tohumu da bu sağlıklı seçeneklerden biri, birçok faydası ile hayatınıza güzellik getirecek bu tohumu eğer ki ilk kez duyuyorsanız onu daha yakından tanımak için şimdi sıralayacağımız bilgilere ihtiyacınız olabilir. Gelin, ardıç tohumu hakkında bilgilere birlikte bakalım ve ona hayatımızda daha çok yer açalım.

DEVAMINI OKU

Kanola Yağı Hakkında 6 Bilgi

mblog_image

Sağlıklı yaşamak için beslenmeye ne denli önem vermemiz gerektiğini artık biliyoruz ve bunun için sürekli yeni seçenekler ile tanışmaya devam ediyoruz. Yeni ekmekler, yeni baklagiller, yeni çaylar ve daha nicesi…

DEVAMINI OKU

Uykuya Doyamıyorsanız Hipersomnia Olabilirsiniz

mblog_image

Birçok insan uyumayı pek sever, uykusunu iyi bir şekilde alıp daha geç karıştığı günlerde kendini daha iyi hisseder ve günü birçok yönden daha başarılı bir şekilde tamamlar. Bir yetişkin için ideal, ortalama uyku süresi 6-8 saattir. Eğer ki bir yetişkin olarak günde 10 saatten fazla uyuma ihtiyacı hisseder, ne kadar fazla suyusanız da asla dinlendiğinizi hissetmez, sürekli uyuma isteği duyarsanız aşırı uyuma yani hipersomnia rahatsızlığı ile karşı karşıya olabilirsiniz.

DEVAMINI OKU

Her Gün Kahve İçmeniz İçin 7 Sebep

mblog_image

Sağlıklı bir yaşam sürmek için her yiyecek ve içecekten dengeli bir şekilde almamız gerektiğini artık biliyoruz. Nasıl ki birçok besin âdeta şifa niteliğindeyken miktarı abartıldığında zehir olur kahve de o seçeneklerden yalnızca biridir. Tüketimi abartılan kahve; uyku düzenini bozma, kalp çarpıntısı yapma gibi sorunlara neden olurken doğru miktarlarda tüketildiğinde vücuda birçok fayda getirir. Yorgunluğumuzu gidermek, uykumuzun açılmasını sağlamak, keyfimize ortak etmek gibi amaçlarla içtiğimiz kahve aslında bakın nasıl faydalar sağlıyor?

DEVAMINI OKU

Aloe Veranın 6 Farklı Kullanım Alanı

mblog_image

Aloe vera, doğanın bize sunduğu mucizelerden biridir. Güçlü bileşenleri sayesinde temizlikten, hastalıklara kadar birçok konuda çözüme kavuşturma özelliğine sahiptir.
Sıradaki yazımızın devamında aloe vera bitkisinden hangi farklı kullanım alanlarında yararlanabileceğimizi sizin için derledik. İşte detaylar.

DEVAMINI OKU

Göz Teması Kurmak Sandığınızdan Daha Önemli

mblog_image

İnsan ilişkilerinde kimi zaman ikna etmek kimi zaman orta yolu bulabilmek için elimizde olan en etkili yöntemlerden biri doğru bir iletişim kurmaktır. Doğru bir iletişim için dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır, o noktalardan biri de iletişim halinde olacağınız insanla mutlaka göz teması kurmaktır. Gözler, sözlü iletişimin de sözsüz iletişimin de en etkili ileticisidir. Muazzam […]

DEVAMINI OKU