MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

Sarılmanın 9 Şahane Etkisi

mblog_image

Sarılmak nedir sizce? Sadece kollar ile bedenin buluşması mı? Asla! Sarılmanın sağlığınız için birçok faydası var. Şimdi bahsedeceklerimizden sonra bir insana sarılırken daha çok düşünecek, sarıldığınız insanları daha iyi seçeceksiniz.

DEVAMINI OKU

Uykusuzluğa İyi Gelen 7 Bitki

mblog_image

Uyku, ruh ve beden sağlığı için en önemli ihtiyaçlardan biridir. Vücudumuzun sağlığını nasıl ki besinlerden sağlıyorsak zihnimizin sağlığını da uykudan sağlarız. İyi bir uyku, beynin işlevlerinin eksiksiz ve doğru şekilde yapılmasına yardımcı olur. Özellikle gece uyunmayan uyku, kişide gün boyu baş ağrısı, yorgunluk, halsizlik, dikkatsizlik, asabiyet gibi olumsuz durumlara neden olur. Tüm bu olumsuzlukların yaşanmaması için sağlıklı bir uyku uyumaya dikkat etmeli, eğer başaramıyorsanız bitkilerden yardım almaya başlamalısınız. İşte uykusuzluğa iyi gelen 7 bitki!

DEVAMINI OKU

Araba Alırken Dikkat Edilecek 6 Detay

mblog_image

Araba satın almak, ev satın almak kadar önemli bir meseledir. Araba da sizin için zamanla duygusal bağlar bile kuracağınız, eviniz kadar özel bir yaşam alanı ve uzun yolları birlikte aşıp yolun sonunda sizi bekleyen sevdiklerinize kavuşturacak bir kahraman olacak. Tabii tüm bunları eksiksiz yapabilmesi için bu kahramanın da sağlıklı olması gerek öyle değil mi? Bunun için bir araba alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini derledik.

DEVAMINI OKU

Soğanın 7 Farklı Kullanımı

mblog_image

Hiçbir yemeğin soğansız olmayacağını, soğanla birleşen her şeyin de yiyecek olabileceği ihtimalini sevdik biz. İster kavurduk ister salataya ekledik istersek birebir soğan söğüş diye afiyetle tükettik. Her hali ile sevdik, sağlığımız için faydalarından yararlandık. Yani çoğunlukla yemek olarak faydalarından yararlandık, peki onun diğer alanlarda sağladığı kolaylıklardan bahsettik mi? Şimdi onlardan bahsetme zamanı. İşte soğanın birbirinden farlı, birbirinden şaşırtıcı 7 farklı kullanım şekli:

DEVAMINI OKU

Beyni Etkilemenin 5 Taktiği

mblog_image

Beynimiz, tüm vücudumuzu hatta hayatımızı etkileyebilecek çok garip bir mekanizma. Onu doğru yönetebildiğimizde başarıdan başarıya koşabilir, yanlış yönettiğimizde ise yenilgiden yenilgiye sürüklenebiliriz. Bazen beyninizi yenebilmenin en güçlü yolu onun istediğinin tersini yapmaktan geçer. Bakın beyninizi başka nasıl yönetebilirsiniz?

DEVAMINI OKU

Kaktüs Bitkisinin 7 Faydası

mblog_image

Kaktüs pek ortada olmayan bitkilerden biridir. Yani kaktüsü ya çok seversiniz ya da ondan nefret edersiniz. Sevip de katlanılacak dikeninin fazla miktarda olması etkili sebeplerden biridir belki de. Ancak sevmeyenlerin onun hakkında biraz yanlış düşündüğünü belirtmek isteriz. Öyle ki kaktüs o dikenli sert görünümün ardında ne iyi, ne yardım seven bir kalp barındırıyor bir bilseniz! Tamam tamam, bir kalbi olmasa da insan sağlığına oldukça fazla yararları var. Yani siz onu sevin o da sizi sevsin.

DEVAMINI OKU

Sosyal Medya Bağımlılığını Azaltmanın 6 Yolu

mblog_image

Teknoloji çağındayız, her işimizi oturduğumuz yerden kolayca halledebiliyoruz aman ne iyi hoş, derken bir de ömrümüzü törpüleyen, adına sosyal medya denen bir illet çıktı ki sormayın gitsin. “İllet” diyoruz, “ömür törpüleyen” diyoruz çünkü kullanım miktarı sınırlanmadığında insanların hayatını son derece olumsuz etkiliyor. Üstelik çoğu insan bu olumsuz etkinin farkında bile değil. Öyle ki artık “Sosyal medya bağımlılığı” şeklinde tanımlanan bir rahatsızlık oluştu. Eğer bunun farkında değilseniz şöyle bir sosyal medyada günlük olarak geçirdiğiniz süreyi hesaplayın deriz, farkındaysanız da bu bağımlılığınızı dizginlemenin tam zamanı deriz! İşte sosyal medya bağımlılığını azaltmanın 6 yolu!

DEVAMINI OKU

Yalnız Yaşayanların Dikkat Etmesi Gereken 9 Hayati Kural

mblog_image

Yalnız yaşamak bir insan için güzel ve önemli bir deneyimdir. Kendi ayakları üzerinde durabilmek, hayat ile mücadele etmek daha güçlü bir kişiliğe sahip olmayı sağlar. Yalnız yaşamak oldukça zevkli, bir yandan da oldukça zorludur. Neyse ki birçok avantajın yanındaki dezavantajların hiçbiri çözülemeyecek şeyler değil. İşte yalnız yaşıyorsanız size iyi gelecek 9 çözüm önerisi.

DEVAMINI OKU

Farklı Kültürlerde Baharın Gelişi Nasıl Kutlanıyor?

mblog_image

Baharın gelişi ile toprak uyanır, herkesin içinde birtakım tatlı kıpırdanmalar başlar. Birçok insan gibi birçok millet tarafından da bu güzel zamanlar, kutlamalarla karşılanır. Bakalım hangi milletler, hangi şekillerde baharın gelişini kutluyor?

DEVAMINI OKU