MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

5 Doğal Taş ve 5 Etkisi

mblog_image

Şıklığımızı son dokunuşları ile harika bir şekilde tamamlayan takılar, birbirinden faydalı taşlarla yapılabilir ve sağlığımıza sağlık katabilir. Nasıl mı? Aşağıda sıraladıklarımız gibi birçok doğal taş, ruh ve beden sağlığı için önemli etkilerde bulunur. Eğer ki onları sürekli olarak üzerimizde taşırsak güzelliklerinin yanı sıra faydalarından da yararlanabiliriz.

DEVAMINI OKU

Yumurta Üzerindeki Hangi Kod Ne Anlama Geliyor?

17 Ağustos

mblog_image

Yıllarca tartıştık durduk; “Yumurta mı tavuktan çıkar, tavuk mu yumurtadan çıkar?” diye. İşin mutfak kısmını merak ettiğimizden midir, yoksa mizahi duygularımıza esir olduğumuzdan mıdır bilinmez, bu soru ile epeyce meşgul olduk ve hatta olmaya devam ediyoruz.

DEVAMINI OKU

Muz Kabuğunun Bilinmeyen 6 Faydası

13 Ağustos

mblog_image

Muz; dünyanın her yerinde her mevsim kolayca bulunabilen, bolca ve keyifle tüketilen, neredeyse her damak tadında kabul gören bir lezzete sahip meyvelerden biridir.

DEVAMINI OKU

Siber Saldırı Nedir? Nasıl Korunabilirsiniz?

mblog_image

Teknolojinin hızla ilerlemesi sayesinde birçok günlük işimizi bırakın dışarı çıkmayı, koltuğumuzdan bile kıpırdamadan halledebilir olduk. Bu durumda teknoloji kaynaklı saldırıların da oluşması, çağın kaçınılmaz gerçeklerinden biri haline geldi. Peki nasıl?

DEVAMINI OKU

Karpuz Çekirdeklerini Atmıyoruz: İşte 8 Faydası

mblog_image

Bol renkli, bol sulu meyvemiz karpuz; onu sevmeyenimiz pek yoktur herhalde? Karpuzun kendisini sevsek de çekirdekleri için aynı şeyi söyleyemeyeceğiz sanırız.

DEVAMINI OKU

Vişne mi, Kiraz mı? İşte 7 Fark!

mblog_image

İkisi de yeşil bir sap ve iki kırmızı toptan oluşan, ikisi de ağaçta yetişen, ikisi de çekirdekli, birbirine akraba olan bu nefis meyvelerin hiç mi farkı yok dersiniz? Bu yazımız, kiraz sandığı vişneyi ağzına atmasıyla yanlış bir sonuca ulaşıp ekşi bir deneyim yaşayanlara geliyor!

DEVAMINI OKU

8 Adımda Öz Güveninizi Geliştirin 

mblog_image

Öz güven, başarılı bir hayat sürebilmek için son derece önemli bir konudur. Günlük hayatımızda doğru yürüyebilmek için omurgamızın sağlıklı olması ne kadar önemliyse hayatta başarı ile ilerleyebilmek için de öz güvenimizin sağlam olması o kadar önemlidir. Sağlam olmayan bir öz güven yüzünden tüm hayatınız zorlaşabilir, birçok işe adım atmaya bile yeltenmeden hayatı sadece kenardan izlemek zorunda kalabilirsiniz.

DEVAMINI OKU

Yaz Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır? 7 Püf Noktası 

mblog_image

Enerji dolu, tatil dolu bir yaz tatilini hepimiz iple çekeriz. Yaz aylarının kusursuz geçmesi için tüm detayları halletmeye çalışırız. İşte o detaylardan biri; yaşadığınız, uzun vakit geçirdiğiniz mekânların dekorasyonu nasıl olmalı? Tüm cevaplar için sizi satırlarımızın devamına davet ediyoruz.

DEVAMINI OKU

Şaşıracaksınız: Mısırın 8 Faydası

mblog_image

Mısır; Meksika ve Orta Amerika kökenli bir bitkidir. Kahverengi, mor, kırmızı taneli çeşitleri de olsa içlerinde en çok bilinip bolca tüketilen çeşidi, sarı taneli olanıdır.

DEVAMINI OKU