MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

6 Kış Meyvesi ve Kalori Bilgileri

25 Aralık

mblog_image

Kış mevsimiyle birlikte bizi kapıda bekleyen soğuk algınlıklarından korunmak için yediklerimize daha çok dikkat etmeli, bağışıklık sistemimizin güçlenmesi için doğru seçimler yapmalıyız. Meyve tüketimi, bu konuda idealdir; ancak sınırsız tüketmek değil, her bir meyvenin kalorilerini bilmek, buna göre sınırlı ve dengeli bir beslenme programı oluşturmak gerekir.

DEVAMINI OKU

Mandalinanın Şaşırtan 6 Farklı Kullanım Alanı

19 Aralık

mblog_image

Sonbahar mevsiminin gelmesiyle birlikte tezgahlardaki yerini almaya başlayan, lezzeti ve faydalarıyla gönülleri çalmayı başaran mandalina bakın hangi farklı kullanım alanlarıyla şaşırtıyor?

DEVAMINI OKU

Kestane Balı Hakkında İlginizi Çekecek 8 Bilgi

10 Aralık

mblog_image

Sağlık için en faydalı bal seçenekleri arasında olduğu bilinen kestane balını daha yakından tanımaya hazır mısınız? Yazımızın devamında kestane balı hakkında az bilinen gerçekleri bir araya getirdik. Siz de kestane balı hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak, kestane balının nerede yetiştiğinden, nasıl tüketilmesi gerektiğine kadar birçok soruya cevap bulabilmek için detaylara geçebilirsiniz…

DEVAMINI OKU

Mandalina Kurusunun 6 Faydası

mblog_image

En sevdiğiniz meyvelerden biri mandalinaysa size mandalinanın hem lezzetini hem de faydalarını katlayan mandalina kurusuyla da tanışmanızı öneririz; çünkü mandalina kurusu, taze doğal mandalinadan daha etkili besin değerlerine sahiptir.

DEVAMINI OKU

Kereviz Sapı ve Yapraklarının 6 Faydası

mblog_image

Maydanozgiller familyasının en önemli sebzelerinden biri olan kerevizin ne kadar faydalı olduğunu biliyoruz, peki ya sapı ve yapraklarının da en az kendisi kadar faydalı olduğundan haberdar mıyız? Yazımızın devamında kereviz sapı ve yaprağının faydalarını sizin için derledik.

DEVAMINI OKU

Muşmula Çayının 6 Faydası

mblog_image

İlk olarak Japonya’da yetişip daha sonra dünyanın tüm bölgelerine yayılan bir meyve olan muşmula, sağlık için birçok faydasıyla biliniyor. Genellikle “buruk” olarak tanımlanan bir lezzete sahip olduğundan her damak zevki kabul edemese de onu çay halinde daha kolay bir şekilde tüketmek ve ondan faydalanmak mümkün.

DEVAMINI OKU

Zeytin Yaprağının 6 Faydası

mblog_image

Kahvaltılarda eksik etmediğiniz zeytinin, yapraklarıyla da sizi kucaklamaya hazır olduğunu biliyor musunuz?
Alternatif tıp tedavisinde bolca kullanılan, aktarlarda kolayca bulabileceğiniz zeytin yaprağı; özellikle kilo vermeye yardımcı olmasıyla biliniyor. Peki, zeytin yaprağının diğer faydaları nelerdir merak ediyor musunuz? Cevabınız evet ise zeytin yaprağının 6 faydası yazımızın devamında sizi bekliyor. İşte detaylar…

DEVAMINI OKU

Yükselen Burç Hesaplama Hakkında 9 Bilgi

mblog_image

Doğduğunuz ay ve güne göre hangi burçtan olduğunuzu biliyor olabilirsiniz; peki ya yükselen burcunuzun ne olduğunu biliyor musunuz? Oysa yükselen burç, birçok uzmana göre öz (güneş) burcunuz kadar, çoğunlukla da öz (güneş) burcunuzdan daha önemlidir; hatta 30 yaştan sonra kişi üzerinde yükselen burcun etkisi artmaktadır.
Yazımızın devamında yükselen burç nasıl hesaplanır, yükselen burç doğum saati olmadan öğrenilebilir mi gibi birçok soruya cevap bulabilirsiniz. Gelin, detaylara birlikte bakalım…

DEVAMINI OKU

Nar Çiçeği Çayının 6 Faydası

mblog_image

Halk arasında Mekke gülü olarak da bilinen nar çiçeğinden yapılan çayın sağlık açısından birçok faydası bulunur. Kurutulmuş nar çiçeğinin kaynatılmış su içerisinde 5 dakika kadar bekletilmesiyle elde edilebilen nar çiçeği çayının faydaları nelermiş gelin birlikte bakalım…

DEVAMINI OKU