MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

Arılara Teşekkür: Balın İyi Geldiği 8 Sorun

mblog_image

Beslenmenin vazgeçilmez seçenekleri arasında yer alan bal, özellikle kahvaltılarda tercih ettiğimiz bir yiyecektir. Onu tercih etmemize sebep olan nefis lezzetinin yanı sıra birçok fayda içermesinden de haberdar mısınız? Balı iyi bir şekilde değerlendirdiğinizde cilt lekelenmelerinden, boğaz ağrısına kadar birçok sorunu iyileştirme gücü mevcuttur. Balın iyi geldiği sorunlar için yazımızın devamını inceleyebilir, sonunda arılara kocaman bir […]

DEVAMINI OKU

Menekşe Bakımı Hakkında 6 Bilgi

mblog_image

Çiçek yetiştirmeyi seven birçok insanın ilk seçeneğidir menekşeler. Kolay çoğalması, güzel renkleri sayesinde hem bulunduğu ortama hem de insanın ruhuna güzellik üstüne güzellik katar. Menekşeler, her ne kadar birçok çiçeğe göre daha kolay bir bakıma sahip olsa da belirli bir özen bekler ki güzelliğini sunabilsin.

DEVAMINI OKU

Bıldırcın Yumurtasının 9 Faydası

mblog_image

Her gün 1 adet tavuk yumurtası yiyerek protein ihtiyacınızın bir kısmını karşılıyor, öğünlerinizi zenginleştiriyor olabilirsiniz; fakat diğer seçenekleri de listenize eklemeye ne dersiniz? Mesela birçok yönden tavuk yumurtasından çok daha hünerli olan bıldırcın yumurtası ile tanışmak için daha fazla geç kalmayın deriz. İşte bıldırcın yumurtasının 9 müthiş faydası.

DEVAMINI OKU

Hayat Verin: Bitki Yetiştirmenin 6 Faydası

mblog_image

Birçok insan bahçe işleriyle uğraşmaktan, bir bitkiye hayat vermekten keyif alır. Hayat verdiğimiz tüm bitkilerin, renk renk, mis kokulu çiçeklerin bulunduğumuz ortama kattığı güzellik ve estetik değerlerin yanı sıra insan ruhuna da kattığı birçok manevi değer mevcuttur. Nasıl mı? İşte bitki yetiştirmenin 6 faydası…

DEVAMINI OKU

Kendinizi Sevmenin 7 Yolu

mblog_image

Yazımıza Lucille Ball’ın şu sözleriyle başlamak istiyoruz. “Bu dünyada herhangi bir şeyi başarmak istiyorsanız önce kendinizi gerçekten sevmeniz gerekir.”

DEVAMINI OKU

Gül Suyu Kullanma Yöntemleri

mblog_image

Doğanın sunduğu mucizelerden biri olan gül; mis kokusu ve faydalı özellikleri ile kozmetik, mutfak, süsleme gibi birçok alanda en çok tercih edilen çiçeklerden biridir. Gül suyu da gülden yararlanılarak elde edilen en güzel sonuçlar arasındadır. Özellikle mevlit gibi toplantılarda konukların ellerine dökülmesinden tanıdık olduğumuz gül suyu, kimyasal ve katkı maddesi bulundurmadığından cilt bakımında ve daha birçok konuda oldukça önemli bir yere sahiptir. Peki şifa niteliğindeki gül suyundan hangi yöntemlerle yararlanabiliriz?

DEVAMINI OKU

Plastik Ürünlerin Altındaki Kodlar Ne Anlama Gelir?

mblog_image

Yoğurt, su, ayran, çay… Günlük hayatımızda tükettiğimiz tüm besinlerin içinde yer aldığı plastik kaplar, âdeta hayatımızın bir parçası. Plastik kullanımı, hayatımızı çoğu zaman kolaylaştırsa da plastiklerin sağlıklı olup olmadığı tartışma konuları arasında. Bazılarımız plastiklerin hayatımıza kattığı zarardan tamamen habersiz, bazılarımız ise buna dikkat ediyor. Peki plastiklerin zararlı olup olmadığını nasıl anlarız? Dikkat ettiniz mi bilemeyiz ama plastik kaplarda tıpkı yumurta kabuklarında olduğu gibi birtakım kodlar yer alıyor ve bu kodlar o plastiğin zararlı olup olmadığını bize söylüyor. Nasıl mı? İşte plastiklerin üzerinde yer alan kodlar ve anlamları hakkında detaylar:

DEVAMINI OKU

Yakından Tanıyın: Misket Limonu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

mblog_image

Salataların, içeceklerin, bazı yemeklerin ve çorbaların vazgeçilmezi olan C vitamini deposu limonlardan hepimiz haberdarız. Ona hayatımızda bolca yer veriyor, lezzetini benimsiyoruz. Peki misket limonunu tanıyor muyuz? Birçoğunuzun bu çeşidi ilk kez gördüğünü biliyoruz ve bu nedenle size onu daha yakından tanıtmaya, limon ile aralarındaki farkları göstermeye geldik.

DEVAMINI OKU

Evin Havasını Temizleyen 5 Bitki

mblog_image

Doğanın bize sunduğu tüm hediyelerin hem ruh hem de beden sağlığımız için önemli yeri vardır. Bu nedenle havalar iyi olduğunda kendimize moral ve enerji depolamak, ruhumuzu iyileştirmek için çoğunlukla doğa ile buluşuruz; ama havalar yavaştan soğumaya başladığında her zaman doğaya koşamayabilir giderek eve kapanırız. O zaman doğayı eve getirmenin yollarını aramaya ne dersiniz? Cevabınız evet ise gelin peşimizden!

DEVAMINI OKU