MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

Kavun Çekirdeklerinin 8 Müthiş Faydası

mblog_image

Birçok meyve gibi kavunu da çekirdeklerinden arındırıp öyle tüketmeyi amaçlarız. Oysa kavun çekirdeklerinin sağlık için ne kadar faydalı olduğunu bilsek yine de o çekirdekleri temizler miydik bir düşünelim? Evet, yanlış okumadınız; belki yıllardır, her seferinde çöpe yolladığınız kavun çekirdekleri ile birlikte neler kaçırmışsınız bir bakalım.

DEVAMINI OKU

Papatya Suyunun İyi Geldiği 7 Şey!

mblog_image

En naif, en sade, en güzel çiçeklerden biri olan papatya; görüntüsü ile gözlerimizi şenlendirmenin yanı sıra sağlığımıza olan faydaları sayesinde çok, daha çok sevilmeyi hak ediyor. İşte papatya suyunun fayda sağladığı 7 nokta.

DEVAMINI OKU

Enginarın 5 Türü

mblog_image

Enginar, özellikle kalp ve karaciğer için çok faydalı olan sebzelerden biridir. Yüzyıllardır yetiştirilen enginar, ilk zamanlarında saray sofralarında yer alırken daha sonra herkesin yemeye başladığı bir besin haline gelmiştir.

DEVAMINI OKU

Simit Diyeti Hakkında 7 Bilgi

mblog_image

Fit görünmek, ideal vücut ölçülerine sahip olmak, istediğimiz her kıyafete girebilmek için farklı diyetlerin peşinde koşturup duruyoruz. Son günlerde popüler hale gelen diyetlerden biri de simit diyeti. Belki duydunuz belki şu an ilk kez karşılaştınız; ancak daha da yakından tanıyın istiyoruz.

DEVAMINI OKU

Hem Göze Hem Cilde Şenlik: Cilt İçin Faydalı 7 Çiçek

mblog_image

Çiçekler, hayatımızdaki en hoş detaylardan biri. Mis kokuları, güzel görünümleri ile bazen bir aşkı başlatır bazen kırdığınız bir kalbi onarır bazen de bulunduğunuz ortamı güzelleştirir. Kısacası; hiçbir yönden hayatımızdan eksik olmaması gereken iyiliklerden biridir.

DEVAMINI OKU

Susam Yağı Nasıl Kullanılır?

mblog_image

İçerisinde manganez, bakır, kalsiyum, çinko, fosfor, demir, B6 vitaminleri sayesinde birçok faydası bulunan susam yağından yiyerek ya da cildinize uygulayarak yararlanabilirsiniz.

DEVAMINI OKU

Sarılmanın 9 Şahane Etkisi

mblog_image

Sarılmak nedir sizce? Sadece kollar ile bedenin buluşması mı? Asla! Sarılmanın sağlığınız için birçok faydası var. Şimdi bahsedeceklerimizden sonra bir insana sarılırken daha çok düşünecek, sarıldığınız insanları daha iyi seçeceksiniz.

DEVAMINI OKU

Uykusuzluğa İyi Gelen 7 Bitki

mblog_image

Uyku, ruh ve beden sağlığı için en önemli ihtiyaçlardan biridir. Vücudumuzun sağlığını nasıl ki besinlerden sağlıyorsak zihnimizin sağlığını da uykudan sağlarız. İyi bir uyku, beynin işlevlerinin eksiksiz ve doğru şekilde yapılmasına yardımcı olur. Özellikle gece uyunmayan uyku, kişide gün boyu baş ağrısı, yorgunluk, halsizlik, dikkatsizlik, asabiyet gibi olumsuz durumlara neden olur. Tüm bu olumsuzlukların yaşanmaması için sağlıklı bir uyku uyumaya dikkat etmeli, eğer başaramıyorsanız bitkilerden yardım almaya başlamalısınız. İşte uykusuzluğa iyi gelen 7 bitki!

DEVAMINI OKU

Araba Alırken Dikkat Edilecek 6 Detay

mblog_image

Araba satın almak, ev satın almak kadar önemli bir meseledir. Araba da sizin için zamanla duygusal bağlar bile kuracağınız, eviniz kadar özel bir yaşam alanı ve uzun yolları birlikte aşıp yolun sonunda sizi bekleyen sevdiklerinize kavuşturacak bir kahraman olacak. Tabii tüm bunları eksiksiz yapabilmesi için bu kahramanın da sağlıklı olması gerek öyle değil mi? Bunun için bir araba alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini derledik.

DEVAMINI OKU