MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

Gece Daha Mutluysanız Siz de Bir Niktofil Olabilirsiniz

mblog_image

Bazı insanlar güneşin aydınlığını bazıları ayın karanlığını sever. Siz de gecenin karanlığında, sessizliğinde zaman geçirmeyi seven insanlardansanız bunun bilimde bir yeri var; evet, niktofil olabilirsiniz. Hemen korkmayın, bu bir hastalık değil. “Peki hastalık da değilse neymiş bu niktofil?” diyorsanız işte detaylar:

DEVAMINI OKU

Yumurta Kabuğunu Kullanabileceğiniz 8 Nokta

mblog_image

Yumurta; kahvaltının ve birçok yemeğin vazgeçilmezleri arasındadır. Kalsiyum deposu olması sayesinde özellikle gelişim çağındaki çocuklar için oldukça önemlidir. İçi bu kadar önemsenen yumurtanın dışında yer alan kabukları pek önemsenmez ve direkt olarak çöpe gönderilir. Peki yumurta kabuklarının ne kadar faydalı olduğu ve birçok alanda işe yaradığı bilinse yine de çöpe atılır mıydı?

DEVAMINI OKU

Paraben Hakkında 7 Bilgi

mblog_image

Paraben kelimesini artık sıkça duyar olduk. Birçok ürünün reklamında ve ambalajı üzerinde “paraben yoktur” uyarısı neden bu kadar vurgulanıyor hiç düşündünüz mü? Bu yazımızda paraben konusuna değinip bilinçlendirmek istedik.

DEVAMINI OKU

Okumadan Çiçek Almayın: Hangi Çiçek Hangi Anlama Geliyor?

mblog_image

Çiçekler, acı ya da tatlı tüm özel günlerin vazgeçilmezidir. Güzel görüntüleri, mis kokuları ile hayatımıza güzellik katmanın yanı sıra iyi birer iletişim aracıdır; çünkü her çiçeğin kendine has bir dili, bir anlamı vardır. Kimi zaman acının tarifidir, kimi zaman aşkın ilanıdır.

DEVAMINI OKU

5 Doğal Taş ve 5 Etkisi

mblog_image

Şıklığımızı son dokunuşları ile harika bir şekilde tamamlayan takılar, birbirinden faydalı taşlarla yapılabilir ve sağlığımıza sağlık katabilir. Nasıl mı? Aşağıda sıraladıklarımız gibi birçok doğal taş, ruh ve beden sağlığı için önemli etkilerde bulunur. Eğer ki onları sürekli olarak üzerimizde taşırsak güzelliklerinin yanı sıra faydalarından da yararlanabiliriz.

DEVAMINI OKU

Yumurta Üzerindeki Hangi Kod Ne Anlama Geliyor?

17 Ağustos

mblog_image

Yıllarca tartıştık durduk; “Yumurta mı tavuktan çıkar, tavuk mu yumurtadan çıkar?” diye. İşin mutfak kısmını merak ettiğimizden midir, yoksa mizahi duygularımıza esir olduğumuzdan mıdır bilinmez, bu soru ile epeyce meşgul olduk ve hatta olmaya devam ediyoruz.

DEVAMINI OKU

Muz Kabuğunun Bilinmeyen 6 Faydası

13 Ağustos

mblog_image

Muz; dünyanın her yerinde her mevsim kolayca bulunabilen, bolca ve keyifle tüketilen, neredeyse her damak tadında kabul gören bir lezzete sahip meyvelerden biridir.

DEVAMINI OKU

Siber Saldırı Nedir? Nasıl Korunabilirsiniz?

mblog_image

Teknolojinin hızla ilerlemesi sayesinde birçok günlük işimizi bırakın dışarı çıkmayı, koltuğumuzdan bile kıpırdamadan halledebilir olduk. Bu durumda teknoloji kaynaklı saldırıların da oluşması, çağın kaçınılmaz gerçeklerinden biri haline geldi. Peki nasıl?

DEVAMINI OKU

Karpuz Çekirdeklerini Atmıyoruz: İşte 8 Faydası

mblog_image

Bol renkli, bol sulu meyvemiz karpuz; onu sevmeyenimiz pek yoktur herhalde? Karpuzun kendisini sevsek de çekirdekleri için aynı şeyi söyleyemeyeceğiz sanırız.

DEVAMINI OKU