Sinek Kaydı Bile: Bitmeye Yüz Tutmuş Tıraş Köpüklerini Değerlendirmenin 6 Farklı Yolu!

Farklı kullanımlar kuşağına hoş geldiniz 🙂 Daha önce diş macunu olsun, bayat ekmek olsun pek çok ürünün farklı kullanımlarını ele almıştık. Bugün sırada, beylerin göz bebeği tıraş köpüğü var. Bitmeye yüz tutmuş, “sürsem tıraşa yetmez, sürmesem yazık atılacak” dedirten az kalmış tıraş köpüklerini değerlendiriyoruz. Köpük deyip geçmeyin, sineği kaydırmaktan başka işlere de yarıyormuş.

1- Halı Lekesi!

Halı temizleyiciler şahane olsa da, inat eden lekeler bazen sıkıntı çıkarabiliyor. Tıraş köpüğünden yardım almayı denediniz mi hiç? Tıraş köpüğünü lekeli bölgeye sıkın ve süngerle silip 1 gece bekleyin. Ertesi gün lekenin üzerinden elektrik süpürgesi ile geçin. Hop, bitti gitti!

halç_lekesi

2- Paslanmaz Çelik!

Paslanmaz çeliği, tıraş köpüğü ile parlatabileceğinizi biliyor muydunuz? Bir deneyin deriz!

paslanmaz_çelik

3- Ayna Temizliği!

Aynadaki buhar sizi deli mi ediyor? Hallederiz! Tıraş köpüğü ile silinen yüzeyler, buhar oluşumuna yol açan tüm nedenleri yok etme gücünde desek! Aynayı ve hatta duşa kabininizi tıraş köpüğü ile silerseniz, buharlanmasını önlemiş olursunuz.

ayna

4- Oje Kalıntıları!

Ojeyi etrafa bulaştırarak sürenlerdenseniz bu sorunu çözebiliriz sanırız. Tıraş köpüğünü, ojenin bulaştığı yerlere sürerseniz kalıntılar hızlıca çıkacaktır. Tırnak bakımına dair derlediğimiz şu videolara da bir göz atın deriz bu arada!

tırnakboyası

5- Mücevher Parlatma!

Mücevherlerinizi tıraş köpüğü ile parlatabilirsiniz! Eğer kuyumcunuza verip köklü bir temizlik için vaktiniz yoksa bu hızlı çözüm kısa süreli de olsa işinizi görecektir. Sadece mücevher değil gümüş takılarda da sonuç aynı olacaktır.

mücevher

6- Güneş Yanıkları!

Yoğurdun pabucunu dama attıracak gibi duruyor. Güneş yanığı olduysanız ve doktordan önce hızlı bir çözüm istiyorsanız, tıraş köpüğünün soğutucu etkisinden yararlanabilirsiniz. Sonra medikal destek şart tabi, bu genel geçer 🙂

tıraşköpüğü

Tıraş köpüğü deyip geçmeyin yani; bakın ne işlere yarıyormuş. Bir başka yazıda, başka başka konularla yeniden buluşalım!