Sıradan Yemekleri Sıra Dışı Lezzetler Haline Getirmenin 6 Yolu

Geleneksel yemeklerimiz başımızın tacı; sucuklu kuru fasulye olur, efendim tarhana çorbası olur, ne bilelim beğendili köfte olur, olur da olur yani… Bu sefer geleneksel lezzetlerimize uzaktan bir göz kırpıp, basit yiyeceklere sihirli dokunuşlar yapmak istedik. Buzdolabınızı açın lütfen, gözünüze ilk çarpan yiyeceklerle bakın biz neler yaptık.

1- Salatalık Sushi Tarifi

Salatalık ile başlayalım. Kahvaltının vazgeçilmezi, peynirin büyük aşkı… Biz bu sefer salatalık ile sushi yaptık, evet evet bildiğimiz sushi ama bir farkla…

salatalik-sushi

2- Yasemin Çaylı Pilav Tarifi

Pilav tariflerine bambaşka bir soluk, yasemin çayı. Daha önce denemiş miydiniz bilmiyoruz ancak tarifimiz mutfakta olay çıkarır işte bunu biliyoruz!

cayli-pilav

3- Patlıcanlı Tartine Tarifi

Şimdi tam mevsimi, biz gibi patlıcan ile gelin bambaşka bir tarif yapalım. Patlıcanlı tartine tarifi hem pratik, hem farklı. İsterseniz bir göz atın.

patlicanli-tartinne
4- Bardakta Cheddar Peynirli Makarna Tarifi

Bildiğimiz peynirli makarna aslında. Ama bir farkla. Bu sefer bardakta yaptık, fırına da koyduk; bir avazda yedik. Nasıl mı?

bardakta-makarna
5- Domates Mücveri Tarifi

Mücvere kırmızı bir soluk; enfes tadıyla domates mücveri. Hem yapımı kolay, hem lezzeti olay. Daha ne olsun?

domates-mucveri

6- Kabaklı Cips Tarifi

Kabağı da unutmadık. Az kalorili cips tarifi arayanlardansanız bu tarifimiz tam size göre. Kabaklı cips tarifini izlemek için tıklayın.

kabakli-cips

Sıradan lezzetleri ufak dokunuşlarla bambaşka tariflere döndürmek için biraz el marifeti biraz da hayal gücü yeterli. Sizin de böyle ilginç tarifleriniz varsa bizimle paylaşır mısınız?

Yap, çek, Instagram‘da paylaş; yayınlayalım! 🙂