Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Ergenlik dönemi, adet dönemi, alerjik reaksiyonlar gibi sebeplerle kendilerini gösteren sivilceler birçoğumuzun korkulu rüyasıdır. Onlardan derhal kurtulmak isteyip el ile patlattığımızdaysa ciltte iz bırakarak intikam alırlar.

Yazımızın devamında sivilce izleri nasıl geçer öğrenebilir, sivilce izlerinden kurtaracak, cildinizi yenileyip sağlıklı bir görünüme kavuşmanızı sağlayacak 6 doğal öneriyi bulabilirsiniz. İşte detaylar…

1.Elma Sirkesi

Salataların en önemli malzemesi olan elma sirkesini bu kez güzelliğiniz için kullanıp ondan faydalanmaya hazır mısınız? Elma sirkesi, cildin ihtiyacı olan vitaminleri içerdiğinden sivilce izlerinden kısa sürede kurtulmanıza yardımcı olur. Gece yatmadan önce cildinize bir pamuk yardımıyla elma sirkesi uygulayarak sivilce lekelerinin iyileşmesini sağlayabilirsiniz.,

2.Yoğurt

Yemeklerin en güzel eşlikçisi olan yoğurt, sivilce izlerinden kurtulmak için de en etkili yardımcınız olabilir. İçerisine birkaç damla limon sıktığınız bir miktar yoğurdu sivilce izlerinden şikâyet ettiğiniz bölge üzerine yayarak sürün ve 15 dakika bekletin. Bu yöntemi düzenli olarak uyguladığınızda sivilce izlerinin kısa zamanda iyileştiğini fark edebilirsiniz.

3.Limon

Sivilce izlerinden kurtulmak için en etkili doğal yöntemlerden biri de limon suyundan yararlanmaktır. İçeriğindeki bol C vitamini bakımından cilt için etkili bir iyileştirici olan taze sıkılmış limon suyu, düzenli uygulandığında cildin beslenerek iyileşmesini sağlayacaktır. Siz de her gece yatmadan önce bir pamuk yardımıyla yüzünüze limon suyu uygulayıp sabah yıkayarak pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz.

4.Toz Şeker

Evde peeling yapmanın en etkili malzemelerinden biri olan toz şeker sayesinde sivilce izlerinizden kurtulmayı deneyebilirsiniz. Her gece yatmadan önce suyla hafif nemlendirdiğiniz toz şekeri sivilce izleri olan bölge üzerine masaj yaparak uygulayın. Bu sayede cildinizdeki ölü derinin atılmasını ve sivilce izlerinin iyileşerek yok olmasını sağlayabilirsiniz.

5.Karbonat

Genellikle her evde bulunan malzemelerden biri olan karbonat, sivilce izlerini geçirmede etkili olan bir seçenektir. 1 tatlı kaşığı karbonata su ekleyip macun haline getirin. Daha sonra sivilce izlerinin üzerine masaj yaparak uygulayın ve 10 dakika bekletin. Kuru bir cildiniz varsa karışımın içerisine 1 çay kaşığı zeytinyağı da ekleyerek daha besleyici bir karışım hazırlayabilirsiniz. Karbonatın temizleyici etkisi ve zeytinyağının besleyiciliği sayesinde cildinizdeki sağlıklı değişimi kısa zamanda fark edebilirsiniz.

Karbonat

6.Bal

Özellikle kahvaltıların vazgeçilmez besinlerinden biri olan bal, içerisindeki antioksidanlar ve vitaminler sayesinde birçok cilt sorununu iyileştiren bir güce sahiptir. Her gün bir miktar balı sivilce izleri üzerine sürerek cildinizin eski sağlığına ve pürüzsüzlüğüne kavuşmasını sağlayabilirsiniz.