Yaşasın Doğal Kokular: Sivrisineklerden Kurtulmanın 4 Doğal Yolu

Bu sıcak havalarda uyumanın en güzel yanı, kapı pencerenin açık olması ve gece yarısı esen tatlı rüzgarın bizi alıp başka diyarlara götürmesi. Sonra kulağınıza tiz bir ‘’vızz’’ sesi gelir ve kabus başlar. Gece ışıklar açılır, o minik haini aramaya başlarız. Uykumuz bölünür, rüyalarımız kabusa döner.

İşte tüm bunlar olmasın, uykunuz bölünmesin diye sizin için araştırdık ve sivrisineklerle savaşınızda destansı yardımcılar bulduk. Buyurunuz, kadim dostlarınız:

Öncelikle bitkisel savaşçılardan bahsedelim. Odanıza, balkonunuza pencere önüne ekebileceğiniz bazı bitkilerle, sivrisineklere karşı kalkan oluşturabilirsiniz.

Keskin Kokulu: İdris Otu

Oldukça keskin bir kokusu olan idris otu sivrisineklerin evinizin yakınından bile geçmelerini engeller. Aynı zamanda idris otu yağı böcek ilaçlarında da kullanılır.

İdris Otu

Sivrisinek Otu Diye de Bilinir: Yalancı Melisa

Halk arasında sivrisinek otu olarak bilinen yalancı melisa güçlü narenciye kokusuyla sivrisineklerin korkulu rüyası!

Yalancı Melisa

Nanegillerden: Kedi Nanesi

Nanegiller ailesinden olan kedi nanesinin pek çok sinek ilacından bile etkili olduğunu bilmeyen yoktur.

Yaz Akşamlarına Yakışır: Biberiye

Yemeklerin gözdesi biberiye, yaz akşamlarınızı sivrisineklerden kurtarmaya geliyor! Kokusu sivrisinekleri kaçırmak için adeta Fransız parfümü.

biberiye

“Ay yok, ben evdeki kaktüsleri bile öldürüyorum, bitki filan besleyemem’’ diyenler için de alternatif önerilerimiz var merak etmeyin. Migros‘ta bu hafta tüm sivrisinek kovucu ürünlerde büyük indirim var, bu fırsatı kaçırmayın. Aynı zamanda pratik sineklik gibi ürünlerle, pençelerinize kendiniz de sineklik takabilirsiniz. Pratik sineklik ürününü de tabi ki Migros raflarında bulabilirsiniz.