Size Seyahatler Yakışır: 30 Yıl Sonra Sizi Şu Efsane Tatiller Bekliyor Olabilir!

Şuan neredesiniz bilmiyoruz; belki tek başınıza bir şezlong kenarında, belki ıssız bir sahilde belki de bol bol ‘eller havaya’ nidasını duyduğunuz popüler bir sahildesiniz. Şimdiki lokasyonunuz sabit dursun, biz sizi bir 30 sene kadarcık ileriye götürüyoruz. İlk çıkan cep telefonlarında “Snake” oynamak müthiş bir teknoloji (!) iken, günümüzde çıkan yeniliklere akıl sır erdiremez olduk. Yenilik sadece teknolojide değil, seyahatlerde de hız kesmeden devam ediyor. Sizin için şahane şeyler bulduk. Hem kısmet bu, belki gidersiniz belli mi olur!

1- İlk tasarım Eric Almas’a ait. Üst kısmı transparan bir uçak düşünün, üstelik seyahat sırasında yüzebilir ve güneş banyosu yapabilirsiniz.

eric_almas

2- Tasarım Lilypad’e ait. Ortalama 50 bin insan kapasitesi ile yüzen bir şehir hayal edin. Sizce de şahane değil mi?

lilypad

3- Uçan bahçeler. Tasarım Vincent Callebaut’e ait. Bol temiz havalı, bol yeşilli, bol oksijenli bir tasarım harikası.

Vincent Callebaut

4- Efsane yat Zaha Hadid imzasını taşıyor. Yat mı diyelim, yüzen servet mi diyelim bilmiyoruz. Sıra dışı dış yüzeyi kadar, iç tasarımı da dudak uçuklatan cinsten.

Zaha Hadid

5- Monaco tutkunlarına özel yenilikte sıra. Yacht Island Design‘a ait tasarım. Özelliği ise Monaco’nun en özel sokak ve otellerini tasarımında barındırması.

yüzen_gemi

Hayat ne gösterir bilinmez ama belli mi olur, bu tatiller belki sizin yaşamınıza da denk gelir!