Sonbaharda Yapılan 5 Bahçecilik Hatası

Bunu neden sonbahar olarak ele aldık biliyor musunuz? Çünkü sonbaharda yaptığınız bazı hatalar, ilkbaharda başınıza daha çok iş açabilir ve düzene girebilmek için daha fazla efor harcamanıza sebep olabilir. Peki bu aylarda sıklıkla yapılan hatalar nelerdir, sizin için araştırdık.

1- Nasılsa kış ve soğuk geliyor diye çapalamaktan vazgeçiyorsanız bu ilk hata. Otlar genelde tohumlarını sonbaharda atarlar, bu nedenle her daim temiz ve bakımlı olmalılar.

çapalamak

2- Eğer ilkbaharda güzel bir bitki yatağı hayal ediyorsanız, bitkilerinizdeki yaprakları düzenli olarak temizleyin.

bahçecilik

3- Dalda meyve bırakmayın. Artan ve bozulan meyveleri mutlaka dallarından toplayın ki bakteri üremesin, bitkiye zarar vermesin.

bozuk_meyve

4- Kış geldi diye toprağınıza bitki ekmekten vazgeçmeyin. Örneğin sonbahar aylarında ıspanak ve lahana gibi sebzeler yetiştirebilirsiniz.

ispanak

5- Örtü bitkilerini ihmal etmeyin. Belki bu büyük bir operasyon gibi geliyor size ama bahçenizde de bu örtülere yer verin. Onlar bitkilerinizi korur ve yararlı olan maddelerin depolanmasına yardımcı olur.

bitki_örtüsü

Bahçecilik işlerine yaz kış meraklı olanlara #iyigelecek bir öneri ile sonlandıralım yazımızı; kış bahçesi! İdeal bir kış bahçesi nasıl olmalıdır? Soruyu işin uzmanına sorduk.