Sorun Sizde Değil Sinekte: Sineklerin Isırmalara Doyamadığı 4 İnsan Tipi!

Sinek bu, havada uçtuğu gibi durmuyor. Bir bakmışsınız baldırdan, bir bakmışsınız yanaktan dalıvermiş. Bazıları da profesyonel; kendinizin bile fark etmediğiniz bölgelere hain saldırılar düzenleyebiliyor. Bazı geceler ailecek takılıyorlar mesela, birinin ısırdığını diğeri tamamlıyor olan da sizin güzelim uykunuza oluyor. Hayvan dostuyuz, her türlüsünü severiz de bu arkadaşların ‘vızzz’ tonuna bir alışamadık gitti. Geçenlerde yine sineklerle ilgili düşünürken (ne manaysa) aklımıza bir araştırma geldi. Sorun bizde miydi de bu sinekler bu kadar dadanıyordu? Yapılan araştırmalara göre sineklerin en sevdiği insan tipi şunlarmış.

Aşağıdakilerden biri size uyuyorsa, yandınız siz!

1- Hamileler!

Artık hormon değişikliğine mi halleniyorlar, şişkin göbek mi cazip geliyor bilemiyoruz. Bu sinek kardeşler karbondioksite meraklıymış, hamilelerde de bu salınım daha fazla oluyormuş. Sinekler de tabi dünden razı.

hamilelik

2- Egzersiz Yapanlar!

Aman yok spora meraklı olduklarından değil 🙂 Spor sırasında laktik asit salınımı fazla oluyormuş sinekler de bunu hissedince hücuuuuuuuuum!

yaz-sporlari

3- Alkol İçenler!

Sinekler, vücut ısısı artışına meyilli olabiliyor. Haliyle vücut ısısı alkol vb. gibi nedenlerle yükseldiğinde sineklere de gün doğuyor.

icecek

4- Kan Grubu!

Sıfırlı gruptaki kanlardan daha çok hoşlanıyorlar diyebiliriz. En azından diğerlerine göre daha çok rağbet görebiliyor.

kan

Madem bu kadar bahsettik sineklerden -ki yazarken bile kaşıntı bastı- o halde yazımızın finalini de ev yapımı sinek savarlar ile yapalım. Baktık gece vakti sinek ilacı yok, mutfağınızdaki malzemelerle akşamı kurtarın bari.