Limon mu Sirke mi? Turşu Suyunun Farklı Kullanımları

Kimi zaman en leziz yemeklerin can yoldaşı, kimi zaman en sıra dışı lezzetlerin çıkış noktası. Mandalina ve muzun bile turşusunun olduğu bir yelpazede, turşu suyunun faydaları bu kadarla sınırlı kalmamalıydı, kalmadı. Sizin için turşu suyunun farklı kullanımlarını araştırdık.

1- Tazeliğini yitirmeye pek bir hevesli olan sebze ve meyveleri soğuk kış şartlarında korumak için turşu suyuna batırabilirsiniz. Turşu suyu sebze ve meyvelerin ömrünü uzatmak için birebir.

sebze

2- Artan turşu suyunu salatalarınıza eklemeyi denediniz mi? Sirke ve limon yerine zeytinyağı ve turşu suyunu karıştırmayı deneyin, farklı bir aroma katacaktır.

salata

3- Patates haşlamanın daha lezzetli olması için kaynama suyuna azıcık turşu suyu katmayı deneyin. Lezzeti bir anda değişecektir.

patates

4- Bitmek bilmeyen hıçkırıklar için birazcık turşu suyu ideal olabilir. Mideniz de buna müsaitse tabi, yanma hissi yaratabilir ama hıçkırığı kesecektir.

biber-tursusu

5- Bir de alternatif temizlik tüyosu verelim. Bakır eşyaları parlatmanın yollarından biri limon ise bir diğeri de turşu suyu olabilir. Turşu suyu ile temizleyebilir ve bakırlarınızı parlatabilirsiniz. Denemesi bedava! 😉

biber-tursu