Ucuz Bir Mobilyayı Bilmem Kaç Küsur Lira’ymış Gibi Göstermenin 7 Yolu!

Hayaller ünlü İtalyan mobilya tasarımcısı Roberto Giovannini, gerçekler kapı tokmağı. Evet, gönül isterdi ki Roberto yakın dostumuz olsun ve böyle ‘ihraç fazlası’ falan bir şey olunca bize gönderiversin 🙂 Eğer zamanında Roberto ile karşılaşma fırsatı bulamadıysanız ve mobilyalarınızı kendi bütçeniz dahilinde derleyip toparlamak zorunda kaldıysanız hiç aklınız başka yerde kalmasın.

Ucuz bir mobilyayı pahalıymış gibi göstermenin tüyolarını sizin için araştırdık.Kendi evinin Roberto’larına #iyigelecek mobilya önerileri!

1- Kapı Tokmağı!

Kapı tokmağı dedik de boşuna demedik. Kapınız ya da çekmeceniz düşük bütçeli olsa bile başka bir kapı tokmağı ile bir anda tüm havasını değiştirebilirsiniz. Antika eşyalar satan mağazalar bunun için biçilmiş kaftan mesela. Bol mazi kokan minik detaylarla kapılara ve çekmecelere bambaşka bir soluk getirebilirsiniz.
kapı_tokmağı

2- Ombre Mobilyalar!

Dudakta ombre, tırnaklarda ombre, saçlarda ombre derken şimdi sıra geldi mobilyalarda ombreye. Bunu ayrı bir dosya konusu olarak işleyeceğiz ancak önden bir tüyo verelim. Mobilyalarınızı farklı geçişleri olan tonlarda boyayarak, onlara bohem bir hava katabilirsiniz.

ombre_sehpa_modelleri

3- Paslanmaz Çelik Boya!

Çelik eşyalarınız  her ne kadar ‘paslanmaz’ sloganı ile hayatınızda olsa da zaman onlara da acımasız davranabiliyor. Bir de bakmışsınız yüzeyler yıpranmış. Piyasada rahatlıkla bulabileceğiniz paslanmaz çelik ürünlere özel boyalarla, yüzeyin rengini değiştirebilir; eşyalarınıza çok daha farklı ve yeniymiş gibi bir soluk getirebilirsiniz.

paslanmaz_çelik

4- Döşemeleri Değiştirin!

Yenisini almaktan daha az maliyetli… Kumaş yüzeylerdeki döşemeleri, toplu kumaş alarak değiştirebilirsiniz. Böylelikle sadece bir top kumaşla, yüzeyi kumaş olan pek çok parçayı yeniden canlandırabilirsiniz.

renkli_döşeme

5- Masa Köşeleri!

Masa köşelerini farklı aksesuarlarla süslemeye ne dersiniz? Bu tarz minik detayları pek çok yerde bulabilirsiniz. Siz hayal gücünüzü alın yanınıza, gerisi kolay.

masa_köşesi

6- Çekmecelerde Deri Molası!

Sıradan, beyaz çekmecelere ekleyeceğiniz minik deri detaylar (tutamaç da denebilir belki) farklı bir soluk getirebilir evinize. Fotoğraftaki gibi mesela…

çekmece

7- Sıradan Sehpaya Farklı Bakış!

Sehpanız sıradan mı? Biz hallederiz. Yapmanız gereken basit. Bir duvar kâğıdı alın ve üçgen şeklinde kesin. Kestiğiniz üçgeni dilediğiniz şekilde sehpanıza yapıştırın. Farklı bir soluk işte, ne dersiniz?

sehpa

Roberto’dan neyimiz eksik pardon da! Yaratıcılık deseniz o da hayal gücümüzde; haftaya ombre mobilyaları anlatacağız bu arada bizi takip etmeye devam edin olur mu? 🙂