Uyandıktan Sonra 1 Saat İçinde Kahvaltı Ederseniz Vücudunuzda Bunlar Olabilir…

Güne aç olarak uyananlardan mısınız yoksa kahvaltı etmeden direkt öğlen yemeğine bağlayanlardan mı? Yemek yeme alışkanlığınızı bilmiyoruz ama uyanır uyanmaz 1 saat içinde yemek yemenizin önemine dair birkaç sözümüz olabilir.

1- Metabolizmanız Harekete Geçer!

Çünkü kan seviyeniz ve insülin değerleriniz dengelenir ve bu durum metabolizmanıza ‘çalış’ komutu olarak ulaşır. Bu arada metabolizmanızı arttıran yiyecekleri derlediğimiz şu yazımıza da bir göz atın deriz.

metabolizmayi-hizlandiran-gidalar

2- Açlığınız Dengelenir!

Ne kadar geç yerseniz, başka -dahası bol kalorili- yiyeceklere de meyliniz artar. Bu açlık artışı da, sadece o öğünde değil gün içinde de daha çok yemenize neden olur. Hani siz yemek için ofise gitmeyi ya da “dur şunu halledeyim öyle” diyorsunuz ya… Onun için dedik 🙂

kahvalti
3- Hafızanızı Güçlendirir!

Evet, iş buralara kadar geldi. Kahvaltıyı atlayarak güne başlamak, gaz ile arabayı çalıştırmaya benzer. Bir süre sizi idare eder ama günün sonunda pes eder. Düzenli ve sağlıklı bir kahvaltı vücudunuzun benzini gibidir; asıl ihtiyacınız olan gaz değil benzindir. Çünkü o benzin sizi gün içinde zinde tutandır.

domates

4- Sinirlere İyi Gelir!

Sabah uyanamayanlardan, uyansa da ayılamayanlardansanız ve bir de üstüne kahvaltıyı pas geçenlerdenseniz eyvah ki ne eyvah. Zaten düşük olan kan şekeriniz hepten düşer ve bunun neticesinde daha sinirli ve gergin olursunuz.

uykusuzluk

Uyandıktan sonra 1 saat… Evet, bir saatin önemi işte bu kadar büyük. Eğer kahvaltı hazırlamaya üşenenlerden ya da vakit bulamayanlardansanız onun da kolayı var. Sizin için şahane ve pratik önerilerimiz var. Şu linke tıklayın…