Uyumadan Önce Yatağınızın Altına Sabun Koyarsanız Bu Mucize Şey Olur!

Tabiki en doğru bilgi her zaman işin uzmanı olan hekimlerde. Ancak bazen öyle zamanlar geliyor ki insan bir alternatif yol arıyor, derdine derman için bir ışık bekliyor. Tıpkı diş ağrısı gibi. Hatırlarsanız daha önce diş doktoruna ulaşana kadar şunları yapabileceğinizi önermiştik. Bu sefer de konumuz uykusuzluğun en büyük tetikçisi olan huzursuz bacak sendromu. Huzursuz bacak sendromu, özellikle geceleri uykunun baş düşmanı. Sürekli hareket halinde olan bacakları uyutmak ne mümkün! Paylaşacağımız bu ipucu, henüz hekimler ya da bilim adamları tarafından resmi olarak kayıtlara geçmese de deneyenlerin çoğunda olumlu sonuçlara rastlanmış; biz de paylaşalım istedik.

Gece yatmadan önce yatağınızın altına sabun koyarsanız, bacaklarınız daha rahat edebilir. Şimdi gelin bununla ilgili en sık sorulan soruların cevapları ile devam edelim.

1- Sabunun çeşidi önemli midir?

Pek değil aslında. Burnunuza hangi koku hoş geliyorsa. Lavantanın rahatlattığı söylenir. İsterseniz onunla başlayabilirsiniz.

sabundan-nikah-sekeri

2- Sabunu nereye koymalıyım?Ayak ucunuza konumlayabilirsiniz. Yorganın ya da çarşafın altına…

uykusuzluk

3- Oda sıcaklığı önemli midir?

Çok sıcak olması sizi rahatsız edebilir. Çünkü sıcak, sabunun kokusunu keskinleştirecektir haliyle rahatsız olabilirsiniz.

uyku

4- Sabunu ne kadar sıklıkla değiştirmek gerekir?

Birkaç haftada bir diyebiliriz. Koku azaldıkça, etkisi geçtikçe değiştirebilirsiniz.

sıvısabun

Dediğimiz gibi her ne kadar masum bir reçete olsa da konu sağlık olduğu için öncesinde işe yararlığı konusunda mutlaka doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin.