Yeni Yıl Sofranız İçin 5 Yaratıcı Fikir

Yeni yılı, yeni umutlar ve beklentilerle karşılamak için geri sayım başladı. “Nerede?” ve “Nasıl?” bir organizasyonla gelen yılı karşılayacağımıza karar verme günleri de kapıya dayandı. “Dışarıda bir kutlama mı yapmalı, yoksa bir ev partisiyle çoluk, çocuk hep birlikte ev sıcaklığında nefis yemekler ve muhteşem dekore edilmiş davet masası mı kurmalı?” sorusunun cevabını, evde davet vermekten yana kullananlar için 5 eğlenceli fikir hazırladık.

Sofralarınıza şıklık katacak küçük detaylarla; günün yıldızı olabilir, hafızalardan çıkmayan, sosyal medyada beğenilme rekorları kıran sofra görsellerinin mimarı siz olabilirsiniz. Bunun için çok vakit ve nakit kaygısı duymanıza da gerek yok. Evdeki ve eldeki malzemelere yaratıcı birkaç dokunuşa hazır mısınız? Hadi öyleyse yeni yıl ruhunu şimdiden evimize taşıyacak yılbaşı süslerine ve sofra düzenlemelerine göz atalım!

dekorasyon

1- Dekoratif fikirler geliştirin!
Boş şişeleri ve kelepçeli kavanozları değerlendirmeye ne dersiniz! Boş su şişelerini renkli çiçek yaprakları veya farklı renklerdeki bakliyatlarla doldurarak, el yapımı mumluklara sahip olabilirsiniz. Kelepçeli kavanozlarınızı badem şekerleri ile doldurup, kontrast renkte bir çiçek iliştirerek sofranızı eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

dekorasyon fikirleri

2. Sofranızı Kişiselleştirin!
Masada kim, nerede oturacak sorununu keyifli bir şekilde çözebilirsiniz. Kırmızı küçük saksı ve çam dalları ile muhteşem bir isimlik hazırlayabilirsiniz. Bu iki materyali edindikten sonra gerisi sizin yaratıcılığınıza kalmış.

yılbaşı sofrası

3. Elegan bir şıklık hiç de zor değil!
Yemek takımınızın hiç kullanmadığınız parçası olan çorbalığa, farklı bir dokunuşa ne dersiniz? Çorbalığınızı zarif çiçeklerle bir saksıya dönüştürün. Ve çevresini kararmasını önlemek için önceden limon suyuna daldırdığınız kırmızı ve yeşil elma dilimleri ile süsleyin. Sofranızın tam ortasında durmaya layık bir aranjmana sahip oldunuz bile.

 

masa düzeni

4- Yeni yılın ilk karı sofranıza yağsın!
Metal bir buzluğu beyaz taşlarla doldurun ve yapay bir yapay ağaç dalını saksı formu verdiğiniz taşların içine yerleştirin. Kar spreyi ile ağaç dalını bembeyaz yapın. İşte yeni yılın ilk karı. Işıklar ve evinizdeki materyallerle süslemeyi ihmal etmeyin. Sofistike bir parça ile muhteşem sofranızı tamamlayın.

yeni yıl fikirleri

5- Anneannenizden kalan fincanlar sofraya!
Birkaç kırmızı gül ve gümüş fincanla sofranızda fark yaratabilirsiniz. Vitrinde sakladığınız, kullanmaya kıyamadığınız o nadide fincanlardan birkaç tanesini yılbaşı akşamı için çıkarmaya ne dersiniz? Yok, öyle kara kara düşünmeyin, kimse eline almayacak ve kırılma tehlikesi olmayacak. Sadece küçük, şık bir vazo olarak nefis kokulu kırmızı gülleri ağırlayacak.

vintage modası

Görsel kaynak: bhg.com ve blog.foodnetwork