Yeni Zayıflama Trendi: Pokemon Yakalayarak Kilo Verebilirsiniz!

Ellerde telefon, gözler kan çanağı… Gece olur, gündüz olur fark etmez. Eller fırlatılmak üzere Poke Topu’nda, gözler Pokemon avında. Efendim yeni oyuncağımız hayırlı olsun, hoş geldin Pokemon GO!

Sokaklar hunharca Pokemon avlayan gençler ile dolup taşıyor son günlerde. E haliyle bir harekete geçme, bir puan arttırma telaşı derken farkında olmadan minik egzersizler de yapıyor ‘çaktırmadan’ spor yapabiliyoruz. Peki, Pokemon GO oynarken nasıl kilo verilir? Sizin için araştırdık.

1- Pokemon GO oyununun temeli ‘hareket etmek’ üzerine kurulu. Pokemon noktalarını bulabilmek için 100 metre ve civarı bir hareket söz konusu yani.

yuruyus

2- Bulduğunuz bir yumurtayı kırmak için 2 km, 5 km ya da 10 km hareket etmeniz gerekiyor. Bunu da kaloriye vurduğumuzda sonuç yüz güldürüyor. 🙂

spor

3- Pokemon noktalarına gitmeden önce ısınarak işe başlayın. Önce minik adımlarla etrafınızda dolaşın ki Pokemon yakalamaya giderken direnciniz dengeli olsun.

yuruyus

4- Belki yanınıza birkaç ağırlık alabilirsiniz. Kalbinizi de yormadan tabi. Elinizde küçük bir su şişesi ile Pokemon aramak, faydalı bir egzersiz olabilir.

koşu

Görünen o ki Pokemon GO, diyetisyenlerin yeni ‘zayıflama yöntemleri‘ listesine girmeye aday. Spor yapmaya vakti olmayanlara hem eğlenceli hem kalori yakmalı bir yenilik işte, daha ne olsun! 😉