Yeşil Kahve ile Tanışın: 8 Güzel Etki

Son dönemlerde popüler hale gelmeye başlayan yeşil kahve; farklılıkları sevenler, sağlıklı seçenekleri tercih edenlere göre harika bir seçenek. Yok denecek kadar az olan kalorisi, kilo vermeye yardımcı olan etkisi sayesinde oldukça ideal.

Siz de hem farklı hem de sağlıklı yeni bir seçenek ile tanışmak istiyorsanız yeşil kahveyi tüm aktarlardan kolaylıkla bulabilirsiniz.

Gelelim yeşil kahvenin 8 müthiş faydasına:

1. Diyabete İyi Gelir

Yeşil kahve, halk arasında “şeker hastalığı” olarak bilinen diyabet hastalığına şifa gibidir. Kan dolaşımındaki şeker seviyesinin düzenlenmesini sağlar. Böylece diyabet hastalığının önlenmesine ya da hastalığın etkilerinin en aza indirilmesine yardımcı olur.

yesil-kahve-faydalari

2. Kolesterole İyi Gelir

Kalp ve damar sağlığını tehdit eden kötü kolesterolün dengelenmesini sağlar. Böylece kötü kolesterol kaynaklı birçok hastalığın önlenmesine yardımcı olur.

yesil-kahve5

3. Odaklanma Sağlar

Birçok kahve türü gibi yeşil kahve de zihnin uyanmasını sağlar. Bu etkisi ile odaklanamama, unutkanlık, yorgunluk gibi birçok problemin engellenmesine yardımcı olur. Yeşil kahve içerek hem ruhunuzu iyileştirip depresyondan uzaklaşabilirsiniz hem de bedeninizi iyileştirip yorgunluktan uzaklaşabilirsiniz.

yesil-kahve3

4. Kalbe İyi Gelir

Yeşil kahve bol miktarda klorojenik asit içerir. Bu özelliği sayesinde birçok kalp rahatsızlığına karşı vücudun güçlenmesini sağlar. Düzenli olarak yeşil kahve içtiğinizde kalp sağlığınızı uzun yıllar koruyabilirsiniz.

kalp-hastaliklari

5. Karaciğere Faydalıdır

Yeşil kahve, iyi bir antioksidandır. Bu özelliği sayesinde kandaki kötü maddelerin atılmasını sağlar, özellikle de karaciğeri zararlı madde ve yağ birikiminden korur.

doktor7

5. Enerji Verir

Zorlu bir gün geçiriyorsanız yeşil kahve ile mola vermek hem ruhunuza hem de bedeninize çok iyi gelebilir. Yeşil kahve, enerji verici özelliği sayesinde günü daha kolay ve zinde olarak tamamlamanızı sağlar.

spor

6. Kilo Verdirir

Düzenli olarak yeşil kahve içerek metabolizmanızın hızlanmasını ve yağ yakımınızın çoğalmasını sağlayabilirsiniz. Böylece kilo vermenize olumlu ve lezzetli bir katkıda bulunursunuz.

diyet

7. Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

Güçlü bir antioksidan kaynağı olan yeşil kahve, bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar. Böylece birçok hastalık ve kanser türüne karşı vücudu daha güçlü kılarak, etkin bir korunma sağlar.

yesil-kahve4

8. Tokluk Hissi Sağlar

Sıkı bir diyet yapıyorsanız yeşil kahve iyi bir destekçidir. Yeşil kahve, normal kahveye göre daha az kavrulduğu için içerisindeki klorojenik asit miktarını kaybetmediğinden uzun süren bir tokluk hissi sağlar ve fazla yemek yemenizin önüne geçer.