Yüz Temizlemenin 6 Püf Noktası

Günlük hayatımızda gerek makyaj gerekse çevresel faktörler nedeniyle bedenimizin en çok kirlenen bölgelerinden biri de yüzümüzdür. Sağlıklı bir cilde sahip olmak, uzun yıllar genç görünmek istiyorsak gün sonunda yüzümüzü iyi bir şekilde temizlememiz gerekir. Peki nasıl? Yazımızın devamında yüz temizlemenin püf noktalarından bahsettik. Gelin, detaylara birlikte bakalım…

1.Ilık Su Kullanın

Yüz temizliği için su kullanmayı tercih ediyorsanız dikkat etmeniz gereken ilk nokta suyun sıcaklığıdır. Zararlı maddelerin kuruluğa neden olmadan cildinizden atılması için orta derece sıcaklıkta bir su kullanmak ideal olacaktır.

2.Tam Kurulamayın

Yüzünüzü düzenli olarak yıkamak önemli, ancak tamamıyla kurutmamak daha da önemli. Yüzünüzü yıkama sonrasında havluyla tamamen kurutmak yerine nemli bırakın. Bu sayede yüzünüz kendi kendine nemi içine çekecek, doğal bir bakım sağlamış olacaksınız.

3.Buhar Banyosu

Yüzünüzü derinlemesine temizlemek istiyorsanız en iyi yöntemlerden biri de buhar banyosu yapmaktır. Bunun için büyük bir kaba kaynar su doldurun. İçerisine nane yaprağı ya da gül yaprağı da ekleyebilirsiniz. Daha sonra yüzünüzü kap içerisine eğip 2-3 dakika kadar bekletin, bu sayede cildinizdeki gözeneklerin açılmasını, kir ve yağlardan kolayca arınmasını sağlayabilirsiniz.

4.Özel Sabun Kullanın

Yüzünüzü temizlemek için mutlaka sabun kullanmak istiyorsanız Ph oranı yüzünüze uygun olan sabunları tercih etmeniz gerekir. Bu sayede cildinizin dengesini koruyabilir, yumuşak bir temizlik deneyimi yaşayabilirsiniz.

5.Özel Lif Kullanın

Banyo sırasında yüzünüzü de iyi bir şekilde keselemeniz gerekir. Bunun için özel bir sabunun yanı sıra yüzünüze uygun, yumuşak yapıda bir lif de tercih edebilirsiniz. Bu sayede banyo sırasında yüzünüzü iyi bir şekilde temizleyebilirsiniz.

6.Tonik Uygulayın

İyi bir cilt temizliğini tamamlamanın en güçlü yöntemi iyi bir tonik uygulamaktır. Bunun için sade soda ya da gül suyu gibi alkolsüz seçeneklerden yararlanarak cildinizi sağlıklı bir şekilde temizleyip besleyebilirsiniz.