Zeytinyağı Hakkında Bunları Biliyor muydunuz?

Bugüne kadar nelere kadir olmadı ki zeytinyağı; gün geldi saçımızı parlattı, gün geldi salatamızı tatlandırdı, zaman oldu yaz soframızın serin lezzeti, zaman oldu cildimizin en özel kremi… Şöyle bir düşünün, zeytinyağı hayatımızın her alanında sizce de elimiz kolumuz olmadı mı? Şimdi bu yazıda elbette o “bilinen”lere değinmeyeceğiz; bir araştırma yaptık sizin için. Zeytinyağı ile ilgili öyle şeylere rastladık ki… Buyurun birlikte şaşıralım.

zeytinyağı
1- Beyler! Zeytinyağının aynı zamanda iyi bir losyon olduğunu biliyor muydunuz? Özellikle kesik ve yaraları iyileştirme özelliğine sahip. Tıraştan sonra cildinize sürün ve emmesini bekleyin. Sonuca inanamayacaksınız!

2- Ve elbette hanımlar! Zeytinyağını bir kulak çubuğu ile kirpik diplerine sürmeyi denediniz mi? Düzenli aralıklarla bu uygulamayı yapın. Kirpikleriniz beslenecek, dahası uzayacaktır!

3- Havadaki sigara dumanı ya da kötü koku canınızı mı sıkıyor? O halde bir pamuğa zeytinyağı dökün; kötü kokuyu içine çekecektir.

4- Evinizdeki büyük yapraklı bitkilere ya da çiçeklere ayda bir kez, bir tatlı kaşığı zeytinyağı dökün ya da yapraklarını silin. Beslenecek ve daha sağlıklı olacaktır. Eğer çiçek bakımına dair daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa, hazır yeri gelmişken o konuda da yardımcı olalım. MigrosTV çiçek açtı biliyor musunuz? Bitkilere dair pek çok pratik bilgidekorasyon önerisi ve fazlasını burada bulabilmek mümkün; http://migrostv.migros.com.tr/category/mutlaka-bakin/cicek-aciyoruz/

oil


5- Önemli bir toplantıya yetişmeniz gerekiyor ve zamanla yarışıyorsunuz. Ancak aksilik bu ya fermuarınız sıkışmasın mı tam çıkar ayak! Ne yapıyorsunuz biliyor musunuz; zeytinyağını bir pamuğa sürüp fermuarın geçiş yerlerine uyguluyorsunuz. Ohh, nefes almak bir harika!

6- Kızartma tavalarınızın ömrünü uzatmak ister misiniz? İşte size pratik yol! Yıkadıktan sonra zeytinyağı ile tencerenizi bir güzel ovun. Ömrü daha uzun olacaktır, göreceksiniz. Hazır tencerenizin ömrünü uzatmışken, sofranın da önünü açmak gerekir. Sizin için nefis bir patlıcan kızartması hazırladık hem de peynirli. Burada işte; http://migrostv.migros.com.tr/peynirli-patlican-kizartmasi-tarifi/

Siz de her zor durumdan “zeytinyağı gibi üste çıkmak” istiyorsanız bunları bir deneyin olmaz mı?

Yine görüşeceğiz 🙂