5 Dakikada Özgüven Sahibi Olmanın 4 Etkili Yolu!

Çok vaktiniz yok sanırız? Bir iş görüşmesi ya da belki de bir ‘ilk’ buluşmadan hemen önce… Birden bire ve sebepsizce içinizi kasvet kaplayıp, özgüveniniz darmadağın olduysa hemen toparlayalım. Sadece 5 dakikada özgüveninizi bi’tık yükseltecek birkaç önerimiz olacak size.

1- Süperman duruşunun mucizelerine inanın! İki elinizi belinize koyun ve onun gibi dik bir şekilde durup, gözlerinizi kaçırmadan dimdik karşıya bakın ve derin nefes alın. Şimdi şaka gibi geliyor ama bir deneyin, farka inanamayacaksınız.

superman

2- Şimdi sıra geldi hayale. Vaktimiz çok az, hızlıca ve pratik bir hayal ile geleceğinizi hayal edin. O iş görüşmesini aldınız ya da karşınızdakini etkilediğinizi düşünün. Kendinize inanın, başaracaksınız.

spor-ayakkabi

3- Hayatınıza teşekkür edin! Sahip olduklarınıza, olmayı istediklerinize; başınızdan geçenlere üzülmek yerine, başınıza gelecek güzel şeylere odaklanın. Dibi görmeden yüzeye çıkmak daha zordur hem. Siz sadece durun, nefes alın ve teşekkür edin.

zirve

4- İmkanınız varsa akıllı telefonların nimetlerinden hemen faydalanın. Sakin bir müzik seçin kendinize 2 dakikada olsa dinleyin gitmeden önce. Kuş sesini tercih edin, orman tınıları içinize bahar ferahlığını getirecek ve enerjinizi yükseltecektir.

muzik dinlemek

Sadece 5 dakika… Belki geçici ama etkili! Kendinize koşullar ne olursa olsun güvenin, ihtiyacınız olan güç başkalarının size vereceği destekte değil; ruhunuzun size sunacağı yürekte… Unutmayın yolun yarısı başlamak değil ‘istemek’tir kimi zaman; kendine yürekten inanan insanlara göre…

Bol şans! 😉