Şimdi Onlar Düşünsün: Akıllı Kişilerin Sevmedikleri İnsanlarla Baş Etme Yöntemleri!

Herkesin bizi sevmesini beklemediğimiz gibi, bizim de herkesi sevmemiz beklenmemeli tabi. Bu bazen çalışmak zorunda olduğunuz bir iş arkadaşı olabilir bazen de bir arada olmanız gereken bir arkadaş grubundaki kişi… Önemli olan noktanın saygı olduğunu düşünürsek, en azından onlara tahammül etmeyi öğrenmeliyiz. Peki ama nasıl? Şunları bi’ deneyin!

1- Öncelikle herkesin sizi sevmesi gerektiği gibi bir düşünceden kurtulun. Siz istediğiniz kadar mükemmel olun, kalbi fesatlıkla atan insanlar olduğu müddetçe her an karalanmaya müsait olabilirsiniz. Bu yüzden şuna emin olun, herkes sizi sevmeyebilir.

ofis

2- Sevmediğiniz insanı yok saymak da çözüm değil aslında. Onu yok saymak yerine onunla baş etmeyi deneyebilirsiniz. Çünkü yok saydıkça o hiç sevmediğiniz hareketlerine maruz kalmaya devam edebilirsiniz. Bunu önlemek için onunla baş etme yoluna girmeniz yararınıza olacaktır.

toplanti-ofis-hayati

3- Onu kibarlığınızla ezin 🙂 Her ne kadar sevmeseniz de ona ne kadar saygı gösterirseniz karakteriniz ile onu o kadar ezmiş olursunuz. Tek yapmanız gereken o size ne söylerse söylesin saygıyı elden bırakmamak.

ofis

4- En sinirli anınızda bu durumun geçici olduğunu hatırlayın. Aynı iş yerindeyseniz örneğin, bilin ki bu durum geçici; iş anlamında yolları ayırdığınızda bir daha onunla karşılaşmak zorunda kalmayacaksınız. Haliyle tüm bu çirkinlikler de tarihinizde bir anı olarak kalmış olacak.

ofis

5- Sadece kendinize odaklanın. “Birazdan onu göreceğim dur gardımı alayım!” düşüncesiyle hareket etmenin size bir faydası olmayacaktır. Siz kendinizle ve kendi işinizle ilgilenin. Unutmayın dolu insan işiyle, boş insan kişiyle uğraşır! 😉

ofis