Aman Dikkat: İlk Buluşmada Yapmamanız Gereken 6 Hareket!

Ta ta ta nihayet ilk buluşma! Uzun zamandır bugünü beklediniz; kıyafetler bilmem kaç gün önceden hazır, saç makyaj ohooo çoktan yapılı, heyecanınızı sırtladınız ve ‘ya doğru kişi o ise’ ümidi ile yola koyuldunuz. Buraya kadar her şey normal de peki ya ilk dakikalarda sizi neler bekliyor? Tabi şimdi sizi nelerin beklediğini bilemeyiz ama ilk buluşmada yapılmaması gerekenleri önerebiliriz. Şöyle buyurun…

Kural 1: Geç Kalmayın!

Gerekirse dakikalar önce buluşma yerinde olun ama asla geç kalmayın. Bu baştan bir negatiflik doğurur ve dahası ilk izlenim için pek de sempatik olmaz laf aramızda.

ask-iliskiler

Kural 2: Gelecekten Bahsetmeyin!

Durun yahu ne oluyoruz, dün bir bugün iki bile diyemeyiz çünkü bugün daha bir 🙂 Geleceğe yönelik planlarınız şimdilik içinizde kalsa daha mi iyi acaba, ilk günden korkutmasak?
ask
Kural 3: Cep Telefonunuzdan Uzak Durun!

Masaya koymayın demiyoruz koyun ama vırt zırt bakmayı verin instagrama, facebook’a. Bir iki saat sosyal medya kontrolü yapmazsanız dünya durmaz, rahat olun.
android_telefon
Kural 4: Eski Sevgilinizden Bahsetmeyin!

Aman diyelim. Geçmiş, geçmeyesi olsaydı geçmemiş olurdu. Demek ki mazide kalmayı hak eden bir insanmış, ne diye önünüze çıkarıyorsunuz ki?
aşk
Kural 5: Geçmişini Sorgulamayın!

Evlenip ayrılmış olabilir mesela. Daha ilk günden sevgilisinden ya da eşinden neden ayrıldığını sormayın. O isterse anlatsın, siz meraklısı olmayın.
aşk ve ilişkiler
Kural 6: Göz Kontağını Kaçırmayın!

Evet, belki utangaç bir yapınız olabilir ama göz kontağı da çok önemli. Bir de bilirsiniz bir inanış var kişi yalan söylüyorsa gözünü kaçırırmış. Gayet dürüstken bile basit bir utangaçlık yanlış izlenim yapmasın. Samimi olun ve gözünün içine bakın olmaz mı?

Yazımızın finalini geleneksel bir sözümüz ile yapalım; kısmetinizde varsa gelir Yemen’den, yoksa ne gelir elden. O yüzden çok da kasmayın kendinizi. Eğer ‘o’ ise zaten kalbinizde kalacaktır!

Bol şans! 😉