Baharın Gelişi Şerefine: Daha Az Harcayarak Seyahat Etmenin Yolları

Seyahat masrafları gözünüzü korkuttuğu için seyahat etme isteğinizi sürekli erteliyorsanız vereceğimiz ipuçlarını değerlendirebilirsiniz.

1. Erken Davranın

Yolculuk sırasında yan koltuğunuzda oturan kişiyle ve ya otelde yan odanızda kalan kişiyle aynı parayı ödemiyorsunuz muhtemelen, herkes aynı seyahati farklı fiyatlarla yapıyor. Eğer erken rezervasyon yaparsanız ve indirimleri takip ederseniz hayal edemeyeceğiniz kadar ucuz seyahat edebilirsiniz.

tatil

2. Tek Seçenek Otel Değil

Şehir merkezinden uzak yüksek fiyatlı otellere tıkılmak yerine şehrin içinde uygun fiyata küçük evler kiralayabilirsiniz. Ve tabii ki ucuz konaklama denilince akla gelen hostellerde de hesaplı konaklamanın yanı sıra kolay arkadaş edinirsiniz.

otel

3. Hesaplı Hava Yolları İmkanlarını Zorlayın

Bazen hava yolları şirketleri yolcular için sürpriz indirimler yapabiliyor bunlardan haberdar olabilmek için haftalık e-posta bültenlerine kayıt olabilirsiniz ve ya daha küçük ve daha az bilinen hava alanlarına bilet alarak yolculuğu ucuza kapatabilirsiniz. Diğer bir yöntem olarak sabahın erken saatlerindeki ve ya gece geç saatlerdeki uçuşları tercih etmek iyi bir avantaj olacaktır.

ucak-yolculugu

4. Şehir Gezdirme Turları Yerine Toplu Taşıma Araçlarını Tercih Edin

Şehir gezdirme turlarına gereğinden fazla para ödeyerek kalabalık ve sınırlı vakitler de yapacağınız bir gezi yerine otobüse binerek de şehri rahatlıkla izleyebilir ve güzel bir tur yapabilirsiniz.

ucak-yolculugu-sehir-goruntusu

5. Telefon Uygulamaları İndirin

Telefonunuza indireceğiniz seyahat rehberleri ve harita uygulamaları özellikle internet de gerektirmeyen uygulamalarsa sizin için daha avantajlı olacaktır.

TELEFON

6. Pazarlık Yapmaktan Çekinmeyin

Konu seyahat ise pazarlık yapmaktan çekinmiyoruz! Daha uygun bir kira için ev sahibiyle yapacağınız pazarlık ve ya otelden ücretsiz ulaşım için talep de bulunmanız size hiçbir şey kaybettirmez tersine kazandırır.

seyahat

7. Seyahatinizi Önceden Planlayın

Her ne kadar ani gelişen seyahat planları daha eğlenceli gözükse de seyahatinizi önceden planladığınız takdirde fırsatlardan yararlanabilir ve para biriktirebilirsiniz.

seyahat-kitaplari

8. Arkadaşlarınızla Seyahat Edin

Arkadaşlarla seyahat demek daha az konaklama ve taksi ücreti öderken daha çok eğlenmek anlamına gelir!