Bazen Kayıp da İyidir: Kaybettiğiniz İçin Şanslı Olduğunuz 4 Şey!

Kayıp… Ne kadar hüzünlü bir kelime. Bugüne kadar da hayrına kullanmamışızdır herhalde. Şu fani hayatta bazı şeyler var ki kaybettiğiniz için ‘bir’ üzülüp, sonrasında ‘bin’ sevinirsiniz. Bugün sizin için ‘o’ kayıpları paylaşmak istedik.

1- Yönünüzü Kaybetmek!

Şansınız yaver gitmediyse kötü tabi. Ancak her yön değişimi size sıkıntı getirmeyebilir. Düzeninde gitmeyen bir işe veya aşka inat, yönü olduğu gibi değiştirmek bir kayıp değil kazanç olabilir. Önemli olan yön değiştirdiğinize ve mevcut düzeninizi bozduğunuza değmesi.

hayat

2- Birkaç Arkadaşınızı Kaybetmek!

İsterse 20 yıllık olsunlar. Arkadaş kaybı acıdır ama hepsi acıtmaz. Eğer canınızı yakıyorsa, başkaları için sizi hiçe sayıyorsa ve dahası artık sizin ruhunuza iyi gelmiyorsa bırakın gitsin!

insan hayatı

3- Kendinizi Kaybetme!

Bu çok ince bir detay. Elbette kendinizi kaybedin demeyeceğiz ancak bazen özellikle içinizdeki sizden sıkıldıysanız o zaman bir kereliğine de olsa kendinizi kaybetmek, sonra yeniden tüm benliğinize kavuşmak iyi gelebilir. Çok net çizgileri yok bu önerimizin ama bazen işe yarayabilir.

is-hayati3

4- Baskı Noktalarınızı Kaybetmek!

Sizi sıkan, geren o noktalar yani. Üzerinizde sanki yük gibi duran baskıları yok sayıp hayatınızdan çıkarmak ha deyince olacak şeyler değil tabi, farkındayız. Ancak yine de bir adım da olsa atmalı. Baskılardan hafiflemek, taze bir ruhun ilacı olabilir.

hayat hakkında

Nedeni ne olursa olsun, kayıplar her zaman acı değildir belki de… Belki de o kelimenin içindeki ‘neden’i bulabilmektir asıl ihtiyacınız olan. Sonra mı? Onu zamanı gelince yeniden konuşalım… 😉