Belki de Balık Baştan Kokmamıştır: İlişkinizdeki Sorunları Çözmenin Yolları!

Hmmm, yazımıza tıkladığınıza göre durumlar ciddi desenize :S Durun durun, hemen kasvete kapılmayın. Her sallantı ‘ayrılık’ getirmek zorunda olmayabilir. Bakın, biz ilişki koçu değiliz; probleminizin kaynağını da bilmiyoruz ancak bildiğimiz şu ki bazı ’empati’ler ilişkinizi kurtarabilir ve dahası daha iyi başlangıçlara vesile olabilir. Sizin için ilişkinizdeki sorunları çözmenin birkaç önerisini paylaşmak istedik.

1- O an konuşun!

İçinize atıp sonradan patlamak, ilişkinin şiddetli kopuş noktalarından olabilir. Eğer kırıldıysanız içinize atmayın, sorun neyse o an paylaşın ve yatağınıza yattığınızda sorun çözülmese bile en azından onunla bunu paylaşmış olun. İçe atmak, bazen iyidir ama konu sevgili ilişkisiyse ne olursa olsun paylaşın.

aşk

2- Kurmayın!

Kurdukça kurulur, kuruldukça yorulursunuz. Ama bizim amacımız kurulmak değil durulmak. Kendi kendinize olayları büyütüp, ‘kesin bunu kast etti’ çıkışları yerine ‘acaba ne demek istedi’ gibi soru cümleleri kurmak daha iyi olabilir. Cevabını zaten sevgilinizden alırsınız ancak öncesinde kurup da partnerinizin yanına öyle gitmeyin…

aşk

3- Savaşmayın!

Amaç: sorun çözmek.

Hedef: mutlu olmak.

Ne kadar kırılmış olsanız da meydan muharabesine değil sevgilinizle konuşmaya gidiyorsunuz. Sen bunu dedin, ben bunu dedin karmaşasına kapılmak yerine mümkün mertebe sakin olmaya çalışarak sorunlarınızı çözün.

aşk

4- Saygınızı asla yitirmeyin!

Saygının bittiği yerde sevgi de zedelenir ve hatta yok olmaya yüz tutar. Sevgilinizle tartıştığınız konu neyse saygınızı asla kaybetmeyin. Adrenalin damarlarda kol gezse de sesler düşürülsün, nabızlar dinginleşsin lütfen 🙂

aşk

5- Mola vermekten korkmayın!

Her mola, ayrılık getirecek diye bir kaide yok. Eğer ilişkiniz molaya ihtiyaç duyuyorsa hem kendiniz için hem partneriniz için biraz ‘yalnız kalma’ zamanı olabilir. Belki de bu ara, yeniden başlamanın en kuvvetli halatı olacaktır.

aşk

aşk