Bi’ Çay İçin Bizce: Acaba ‘O’ Gerçekten Sevgili Olmak İstiyor mu?

Oooo mevzuya sert bir giriş yaptık bugün. Efendim başlığımızdan da anlayacağınız üzere bugün konumuz aşk, hoş hangi gün değil ki? 🙂 Yazımızı tıklayıp bu satırları okumaya başladığınıza göre var sizde bu aralar bir şeyler, anladık biz onu. Detayları bilmiyoruz ama siz de neler olduğunu tam kestiremiyorsanız, biraz konuşalım istedik. Bu arkadaş ciddi mi değil mi, ilişki istiyor mu istemiyor mu gibi türlü türlü sorular var kafamızda!

Peki, bir insanın ciddi bir ilişkiye hazır olup olmadığını nasıl anlarız? İnsan sarrafı olduk iyi mi? 🙂

1- Emek harcıyor mu?

İlişkiler bitki gibidir, düzenli bakım ister; sulamazsak kuru gider. Bir göz atın bakalım, sizinle vakit geçirmek için çaba sarfediyor mu, daracık zamanlarda sizi görmek için vakitler yaratıyor mu yoksa “Bu saatte de trafik çoktur…” gibi ‘kornadan kıvırmalar’ ile sizi geçiştiriyor mu? Kornadan kıvırmalar nedir yahu, biz de iyice coştuk 🙂

aşk

2- Vermekten çok almanın peşinde mi?

Sürekli sizden bir şeyler yapmanızı istiyor ancak buna karşılık kendi dut yemiş bülbülse biraz sıkıntı olabilir. Tabi aşkta ‘karşılık’ kelimesi biraz sakil kalıyor, seviyorsa insan fedakarlık yapar ama konu aşk olunca e öyle duvar gibi de olmaz yani.

aşk ve evlilik

3- Geçmişinde uzun ilişki var mı bu arkadaşın?

Siz laf arasında bir sorun olmazsa… Geçmişte vırt zırt sevgili değiştirdiyse, faturalı değil kontörlü sevgiler yaşamışsa o da bir değişik; ya gerçek aşkı bulamamıştır ya da avaredir o.

aşk sözleri

4- Çok kez kalbi kırılmışsa denemeye korkabilir, aklınızda olsun!

Ah bu geçmişteki yaralar, kalp kırıklıkları. Giden gidiyor da olan kalana oluyor çünkü kalan kaybettiği güven duygusunu yeniden kazanmak için mevcut olanı istemeden de olsa harcayabiliyor. Temkinli davranmak ayrı, “gerçek aşk yoktur” düşüncesi ayrı. Eğer sizinki ikinciye daha yakınsa durumlar sandığımızdan da ciddi demek ki. Panik yok ama hallederiz. Biliyorsunuz şu yazımızda ayrılık sonrası öneriler de vermiştik, biliyoruz yani o işleri 🙂

aşk

5- Arkadaşlarınız ya da ailenizden birileri ile tanışmaktan çekiniyor mu?

Bunun kaynağı utangaçlık da olabilir gerçi ama ilişkiden de kaçıyor olabilir. Çünkü ‘arkadaş ile tanışma’ denilen girdap, aynı zamanda büyük bir sınavdır ve çoğu insan gerçekten bir ilişki düşünmediği insanlar bu toplara girmez.

aşk

6- Habire ilişki yaşamanın zorluklarından mı bahsediyor?

Ay o da ne fena bir şeydir. Siz iki dirhem bir çekirdek aşkı hayatınıza buyur ederken, karşıdaki insan habire ilişkileri kötülese nasıl da moral bozulur. Bu sizin arkadaş nasıl bakıyor ilişkilere ya da misal eski ilişkilerini anlatırken nasıl bir tavır takınıyor ona bir bakın. Eğer ilişkinin sürekli olumsuz yönlerini ele alıyorsa kaçın!

aşk

7- Ah bu özgürlük isteyi!

Bazı insanlar var, doyamaz özgürlüğe! Sevgilisi yoktur özgür olmak ister, vardır yine özgür olmak ister; bir ilişkiye başlamak ister ama özgürlüğü elinden kaçacak diye aklı gider. Bu özgürlük düşkünü gençler, ilişkiye başlamamak için sağlam bahane üretir; şart koşar, daha başlamadan kurallarını koyar. Aşkta kural mı olurmuş yahu!

aşk notları

Ay yaz yaz bitmedi, daha bir sürü işareti var da biraz duralım uzun oldu bu yazı 🙂 Neler Oluyor ekibi olarak, aşk hayatınızın ve mutluluğunuzun peşindeyiz ve sizi sıkı takipteyiz merak etmeyin.

Ocakta yemeğimiz var, altını kapatıp geliyoruz. Siz o arada sayfamızı turlayın isterseniz, ilginizi çekeceğini düşündüğümüz o kadar çok konu var ki…

Haydi kaçtık biz, yine görüşeceğiz! 😉