Bu Tarifler Tam ‘Aşk’a Göre!

“Aşka giden yol mideden geçer!” sözünün en lezzetli halleri ile karşınızdayız. Bugün biraz romantik günümüzdeyiz. Sevgilinize ya da eşinize göre şahane lezzetler hazırlamak istedik. Kalbe mum diktiren aşk tarifleri için gözlerinizi aşağıya davet edelim…

1- Meyveli Tart Tarifi

Meyveli tartları sever misiniz? Eğer cevabınız evetse, tatlı ekşi bu tarifimize mutlaka göz atın. İsterseniz önce ‘Tart hamuru nasıl yapılır?‘ ile başlayalım işe…

meyveli-tart

 

2- Peynir Dolgulu Kalp Makarna Tarifi

Geleneksel makarna tariflerine biraz da aşk serpelim mi? Peynir dolgulu kalp makarna adeta aşka davet ediyor!

makarna

3- Karabiber Soslu Bonfile Tarifi

Daha önce yaptığımız kremalı mantarlı bonfile tarifini hatırlar mısınız? Ne tarifti ama! Onun bir de ‘aşka özel’ versiyonunu hazırladık. Karabiber sosu ile harmanlanan enfes bonfile tarifimiz damak çatlatıyor!

biftek

4- Yoğurtlu Köz Biber Mezesi

Elbette ana yemeğin küçük flörtlerini de unutmadık! Meze tariflerimize bir yenisini ekledik ve yoğurtlu köz biber mezesi ile işin rengini değiştirdik!

meze

5- Yoğurtlu Pancar Tarifi

Aşktan yanakları ‘pancar gibi’ olanlara enfes bir tarif hazırladık. Daha önce pancarı şipşak krep tariflerimizde kullanmıştık; kırmızı pancarlı labneli krep gibi… Bu sefer işe biraz da yoğurt kattık ve ortaya enfes bir yoğurtlu pancar tarifi çıkarttık. Görüntülü izlemek için tıklayın!

krep

6- Kalpli Mini Pizza Tarifi

Sonbahar dostu mis gibi pizza tariflerine bir yenisini eklemenin lezzetli mutluluğunu yaşıyoruz! Yapımı kolay pizza tariflerinden biri olan kalpli mini pizza tarifi, tam eşinize göre!

pizza

Buram buram aşk kokan daha pek çok tarif için mutfağımıza mutlaka uğrayın!

Afiyetiniz bol, sevginiz çok olsun! 😉